Fransa temsilcisi Monaco'nun ABD'li basketbolcusu Jordan Loyd, THY Avrupa Ligi play-off turu ikinci haftasının en değerli oyuncusu (MVP) seçildi. İkinci kez haftanın MVP'si unvanını kazanan Loyd, takımının konuk ettiği Maccabi Playtika'yı 86-74 yenerek seride 1-1 eşitliği yakaladığı karşılaşmada kariyer rekoru 33 sayı atarak, 36 ile kariyerinin en yüksek verimlilik puanına ulaştı.

Fenerbahçe'nin Brezilyalı Transferi Becao, İstanbul'a Ayak Bastı Fenerbahçe'nin Brezilyalı Transferi Becao, İstanbul'a Ayak Bastı

Loyd, 29 yaşındaki oyuncu olarak mücadelede 2'şer ribaunt, asist ve top çalma da kaydetti. Özellikle son çeyrekte gösterdiği performansı ile takımına önemli katkılar sağlayan Loyd, serinin üçüncü maçında da takımının en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

THY Avrupa Ligi'nde haftanın MVP'si seçilen Jordan Loyd, kariyerindeki yükselişini sürdürerek, takımının play-off turundaki performansına da büyük katkı sağlıyor. Loyd'un üstün performansı, Fransa ekibinin bir sonraki turda daha da iddialı olmasına yardımcı olacak gibi görünüyor.