Fransa Birinci Futbol Ligi'nin (Ligue 1) 33. haftasında Olimpik Marsilya, Auxerre karşısında aldığı galibiyetle lider PSG'ye olan farkı 5'e indirdi.

Cengiz Ünder'in gol attığı maçta galip gelen Olimpik Marsilya, Cengiz'in 75. dakikadaki golüyle skoru eşitledikten sonra Alexis Sanchez'in 77. dakikadaki golüyle öne geçti ve maçı 2-1 kazandı. Auxerre'in tek golü ise Toure'dan geldi.

Cengiz Ünder, Ligue 1'deki son 3 maçında 3. kez gol atarak takımına önemli bir katkı sağladı. Bu sezon ise Cengiz, 5. golünü atmış oldu.

Art arda 3. galibiyetini alan Olimpik Marsilya, puanını 70'e yükselterek lider PSG ile arasındaki farkı 5 puana indirdi. Auxerre ise 33 puanla küme düşme hattından uzaklaşmakta zorlanıyor.

CSKA Moskova Basketbol Takımı Oyuncusu Shved Taraftarların Saldırısına Uğradı ve Üçüncülük Serisinde Oynayamayacak CSKA Moskova Basketbol Takımı Oyuncusu Shved Taraftarların Saldırısına Uğradı ve Üçüncülük Serisinde Oynayamayacak

Olimpik Marsilya'nın gözü şampiyonlukta

Olimpik Marsilya, son haftalarda aldığı galibiyetlerle şampiyonluk yarışında iddialı bir konuma geldi. Lider PSG'nin 5 puan gerisinde olan takım, son maçlarda aldığı puanlarla farkı kapattı.

Cengiz Ünder'in de etkili performansıyla ön plana çıkan Olimpik Marsilya, son haftalarda da gol yollarında etkili bir görüntü çiziyor.

Ancak takımın bu başarısını sürdürebilmesi için önlerinde hala zorlu bir mücadele var. PSG'nin yanı sıra diğer rakipleri de puan kaybetmeden ilerliyorlar.

Olimpik Marsilya, kalan maçlarında da aynı performansı sergileyerek şampiyonluk yolunda ilerlemeyi hedefliyor.