Emeklilere Dikkat Yapılan  İkramiye Nedir? Yaşadığımız ülke Türkiye'de her geçen gün farklı imkânlar sağlanmaktadır. Devletin sunduğu şart ve koşullar her zaman vatandaşların ekonomik alanına değer vererek ve titizlikle takip ederek yaşadığı koşullara uyum sağlamak adına ikramiye gibi çeşitli katkılar sağlamaktadır. Özellikle Bayram zamanları vatandaşlara büyük ölçüde yardım hizmetleri vermektedir. Bu şekilde yaşamakta olan insanlar bu ikramiyelerle fazlasıyla bütçelerine katkı sağlayabiliyor.

Bayramlarda yapılan ikramiye emekli olan vatandaşları ilgilendirmektedir. Bu yapılan yardım her bayram yapılmakta olup uzun süredir yardım sistemi devam etmektedir. Güzel ülkemizin değerli devlet sistemi Ramazan bayramı ve Kurban bayramında emeklilere 1100 TL para yardımı sağlamaktadır. Bu yapılan yardım 2018 yılındın bu zamana kadar eksiksiz yapılmış olup vatandaşları mutlu etmektedir

Stok takip programı nedir? Stok takip programı nedir?

Emeklilere Yapılan İkramiye Hangi Günler Arasında Yapılmaktadır?

Bayram zamanı eskiden beri en güzel aylardan olmaktadır. İster genç ister çocuk herkesin heyecanla beklediği Ramazan bayramı yaklaşmakta olup devletin emeklilere sağladığı bu ikramiye 17 Nisan ve 29 Nisan arasındaki günlerde gerçekleşmektedir.  Bu ödemeler hangi gün yapılacağı hangi alandan emekli olduğuna göre sıralanmaktadır. Bu nedenle her vatandaşa yetişmek için sabır ve azim ile çalışan değerli devletimiz ödemeleri titizlikle takip ederek hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Şart ve koşullara uygun olan her emekli vatandaş bu değerli yardım olanaklarından faydalanabilmektedir.

emekli-2021-12

Emekliler Hangi Koşullarda Bu İkramiyeden Yararlanabilmektedir?

Emektar vatandaşlarımız verdikleri hizmetler ve sabırları ile çalıştığı günleri doldurarak emekli olmaya hak sahibi olmuş vatandaşlarımız sosyal güvenlik kurumu, BAĞ-KUR, isteğe bağlı, memur emeklisi gibi sigortalardan emekli olması yeterlidir. Üstelik eşi ölmüş olan, dul ve yetim aylığı alan emeklilerde bu yardımdan yararlanabilmektedir. Bu ücretler ona göre düzenlenmekte olup onların acısına biraz da olsa teselli vermektedir.

Emekli İkramiyesinden Kimler Faydalanamaz?

 Bayramın yaklaşması ile masrafların da fazlasıyla arttığı ve insanların ekonomik alanda yorulduğu şu günlerde bu ikramiye insanlara ilaç gibi gelmektedir. Bu emekli ikramiyesinden faydalanamaz olan kısım özel banka emeklisi olanlar olmaktadır. Bu ödemeler her iki bayramda gerçekleşmekte olup vatandaşın yükünü azaltmak amacı ile bayram öncesi yapılan bu ikramiye bayram hediyesi gibi vatandaşlara sunulmaktadır.