Son dönemde artan yaşam maliyetleri ve yükselen enflasyon oranları, evlenmek isteyen gençleri olumsuz etkilemekte ve bu önemli adımı ertelemelerine neden olmaktadır. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı evlenmeyi teşvik eden kredi paketi, bekârları sevindirecek bir müjde niteliği taşımaktadır. Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla sunulan bu kredi paketi, geri ödemesiz 24 ay ve 4 yıllık vadeli olarak toplamda 150.000 TL'lik destek sağlamaktadır.

Doğalgaz ve Petrol Rezervleriyle Finanse Edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurusuna göre, evlenmeyi düşünen çiftlere sağlanacak olan bu evlilik kredisi, Türkiye'nin son dönemde keşfettiği doğalgaz ve petrol rezervlerinden finanse edilecektir. Kredi paketi kapsamında, çiftlere geri ödemesiz olarak ilk 2 yıl boyunca ödeme yapma zorunluluğu olmayacak. Toplamda 48 ay vadeli olan bu kredi, Aile ve Gençlik Bankası ile kamu bankaları tarafından sağlanacak ve aylık taksit tutarı asgari ücretin yaklaşık olarak 5/2 miktarına denk gelecektir. Şu anki duruma göre aylık taksit tutarı 3.125 TL olarak hesaplanmaktadır.

Evlilik Hayallerini Gerçekleştirme Fırsatı

Vakıfbank'ın yeni kampanyası duyuruldu! 0.99 faizlerle ödeme! Vakıfbank'ın yeni kampanyası duyuruldu! 0.99 faizlerle ödeme!

Bu evlilik kredisi, evlenme hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençlere önemli bir destek sunmaktadır. Ekonomik yükleri azaltarak evlenme sürecini kolaylaştıracak olan bu kredi, evlilik hazırlığı yapan gençler için büyük bir fırsat niteliği taşımaktadır. Evlilik maliyetlerinin karşılanmasında finansal bir destek sağlayarak gençlerin evliliklerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evlenmeyi teşvik eden kredi paketi bekârlara büyük bir müjde olarak gelmiştir. Doğalgaz ve petrol rezervlerinden finanse edilecek olan bu kredi, bekârlara 2 senelik geri ödemesiz dönem ve 48 ay vadeli olarak 150.000 TL'lik bir destek sunmaktadır. Evlenme hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençler için önemli bir fırsat olan bu kredi, evlilik maliyetlerini azaltarak evlenme sürecini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.