Benzin ve motorin fiyatlarındaki dalgalanmalar son günlerde sürücülerin litre fiyatlarına dikkatle yaklaşmasına sebep oluyor. Mayıs ayının başında indirimlerle sevindiren fiyatlar, son günlerde bir dizi zamla karşılaşıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan zamın ardından, akaryakıt fiyatlarına bir zam daha haberi geldi. Gece yarısı itibariyle akaryakıt fiyatları yeniden güncellendi. İşte tüm detaylar...

Gece yarısından önce depolarınızı doldurun! Akaryakıt fiyatlarında yeni bir zam haberi duyuruldu: Fiyat listesi güncelleniyor...

Emeklilere Özel Nakit Promosyon Fırsatı: Garanti BBVA Emekli Promosyon Kampanyası Emeklilere Özel Nakit Promosyon Fırsatı: Garanti BBVA Emekli Promosyon Kampanyası

Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmaların devam etmesiyle birlikte yeni bir zam süreci kapıya dayandı. Sürekli olarak değişen indirim ve zam haberleriyle gündeme gelen akaryakıt fiyatları, mayıs ayının son günlerinde bir kez daha zamlandı.

Döviz kurlarındaki artış ve brent petrol varil fiyatındaki dalgalanmalar, akaryakıt fiyatlarına da yansıyor. Geçtiğimiz günlerde benzin fiyatlarına yapılan zamın ardından, yeni bir zam haberinin gelmesi bekleniyordu.

Gece yarısı itibariyle güncellenen akaryakıt fiyat listesiyle birlikte sürücüler, zam gelmeden akaryakıt istasyonlarına akın etti. 26 Mayıs Cuma günü itibariyle benzin fiyatlarında ikinci bir zam uygulaması bekleniyor.

Benzin fiyatlarına yapılan zam beklentisiyle birlikte, bugün itibariyle ortalama 20,57 TL seviyelerinde satılan benzinin litre fiyatına 75 kuruş zam gelmesi gündemde yer alıyor. Motorin fiyatlarında ise henüz bir değişiklik beklenmiyor.

Güncel akaryakıt fiyatlarına baktığımızda, İstanbul Anadolu Yakası'nda benzin fiyatının 20,93 TL olduğunu, İstanbul Avrupa Yakası'nda ise benzin fiyatının 20,58 TL olduğunu görüyoruz. Ankara'da benzin fiyatı 20,94 TL, İzmir'de ise 20,93 TL seviyesinde bulunmaktadır. Motorin fiyatları ise İstanbul'da 19,34 TL (Anadolu Yakası) ve 19,39 TL (Avrupa Yakası), Ankara'da 19,75 TL, İzmir'de ise 19,83 TL olarak belirlenmiştir.

Sürücüler, akaryakıt fiyatlarında yaşanan zamlara karşı dikkatli olmalı ve güncel fiyatları takip etmelidir. Yakıt alımlarını gece yarısından önce gerçekleştirerek, zamdan önce avantajlı bir şekilde depolarını doldurabilirler.