Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler hız kesmeden devam ediyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla gerçekleştirilen nakit yardımı programı kapsamında, TC kimlik numarasının son hanesi 0-2-4-6-8 olan vatandaşlara 4.336 TL nakit yardımı yapılacağı duyuruldu. Ödemeler, başvuru sahiplerinin banka hesaplarına yatırılmaya başlandı. İşte bu ödemelerle ilgili merak edilen tüm detaylar…

Başvuru Sahiplerine 4.336 TL Ödeme

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yürütülen sosyal destek ödemeleri, Mayıs ayında da devam ediyor. Nakit yardımlar için başvuruların devam ettiği belirtilirken, başvuruların e-devlet sistemi üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubeleri aracılığıyla yapılabileceği ifade edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni sosyal destek paketlerini duyurmaya devam ederken, son olarak 4.336 TL ödeme yapılacağını duyurdu. Nakit yardımların her ay düzenli olarak yapılacağı vurgulanırken, yıllık toplam ödeme miktarının 52.032 TL olduğu belirtildi.

Başvuru Şartları Belli Oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan destek ödemeleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ailelere ulaştırılıyor. Bu kapsamda, kronik hastalığı olan vatandaşlara her ay nakit yardım yapılmaktadır. Son açıklamaya göre, ödenecek güncel tutar 4.336,84 TL olarak belirlendi. Bakanlık tarafından sağlanan ödemeler kapsamında destek alabilecek hastalıklar şunlardır:

- Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için geliştirilmiş düzenli nakit yardım programı.
- Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastayı bakmakla yükümlü kişi.

Arabam Ne Kadar Eder Öğrenmek Çok Kolay! Arabam Ne Kadar Eder Öğrenmek Çok Kolay!

Ödemelerden yararlanabilmek için Halk Sağlığı Yönetim Sistemi'nde hastalık bilgileri bulunan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından onaylanan kişiler başvuruda bulunabilirler. Size en