Emekli maaş alan vatandaşların merakla beklediği kampanyalardan biri olan devlet destekli, faizsiz 13.000 TL ödeme, TBMM tarafından onaylandı. Sadece kamu bankaları tarafından verilecek olan bu ödemeler, gelir belgesi sunmadan ve imza atmadan internet bankacılığı üzerinden alınabilecek. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank'tan emekli maaşı alanlar, maaş müşterisi oldukları banka üzerinden başvuru yaparak bu nakit ödemelerden faydalanabilecekler. Meclis onayından geçen kampanyalar kapsamında ödemeler, emekli maaş hesabı üzerinden hızlı bir şekilde yapılacak.

Başvuru işlemleri, bankanın internet sitesi üzerinden veya en yakın şubesine giderek gerçekleştirilebilir. Daha önce kredi ve kredi kartı kullanan ve düzenli ödeme yapan vatandaşlara, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilecek olan 13.000 TL'ye kadar ödeme, gelir belgesi sunmadan ve internet bankacılığı uygulaması üzerinden alınabilecek.

Eğer internet bankacılığı şifresi kullanmıyorsanız, bankanın internet sitesine girerek bireysel kredi başvuru formunu doldurabilir veya en yakın banka şubesine başvurabilirsiniz. Bankanın uygun görmesi halinde daha yüksek limitlerde ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz gibi, 13.000 TL'ye kadar olan ödemeleri 36 ay vadeli olarak geri ödeyebilirsiniz.

Emekli maaş hesabı üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, bankanın belirlediği kriterlere uygun olduğu takdirde devlet destekli nakit ödemelerinden faydalanabilecekler. Bu kampanya ile birlikte, 13 milyon emekliye verilecek olan 13.000 TL ödeme, emeklilerin ekonomik koşullarını rahatlatmayı hedefliyor.

Stok takip programı nedir? Stok takip programı nedir?

Başvuru için gerekli olan şartlara uygun olup olmadığınızı öğrenmek için, emekli maaşınızın bağlı olduğu bankanın internet sitesini ziyaret edebilir veya en yakın şubesine danışabilirsiniz.