Şırnak'ta Askerleri Taşıyan Otobüs Devrildi: 2 Şehit, 4 Asker Yaralı

Şırnak'ta, Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan otobüsün şarampole devrilmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Kazanın meydana geldiği Şırnak-Uludere karayolu Balveren beldesi mevkiinde çok sayıda ambulans gönderildi. Şırnak Valisi Osman Bilgin de olay yerine giderek kazayla ilgili bilgi aldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Şırnak’ta meydana gelen araç kazasında, iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

TCMB Başkanı: Asgari Ücret Enflasyon İçin Bir Numaralı Risk Değil TCMB Başkanı: Asgari Ücret Enflasyon İçin Bir Numaralı Risk Değil

Bu talihsiz olayın ardından Şırnak'ta yas tutuldu. Şehit askerlerin yakınları ve aileleri büyük bir acı içinde kederli ayrılıklarını yaşarken, yaralı askerlerin tedavisi ise devam ediyor.