O meslekleri yapan kişilere 50 yaşından önce emeklilik hakkı geldi! SGK’dan erken emeklilik fırsatı az önce açıklandı! SGK her sene erken emeklilik için farklı meslek gruplarındaki insanlara şans vermektedir. Bu nedenle her sene açılacak yeni fırsatlar açısından vatandaşların en fazla merak ettiği konularda birisi olmaktadır.

TCMB Başkanı: Asgari Ücret Enflasyon İçin Bir Numaralı Risk Değil TCMB Başkanı: Asgari Ücret Enflasyon İçin Bir Numaralı Risk Değil

Bu anlamda 45’ten fazla meslek grubuna yönelik erken emeklilik fırsatı sunması nedeniyle gözler SGK’ya döndü. Yapılacak açıklamalar herkesin hayali olan emeklilik için oldukça merakla bekleniyor.

Bu meslekler arasında doktorluktan askerlere kadar birçok meslek organı yer almaktadır. Bu meslek gruplarında bulunan vatandaşlara yapılan erken emeklilik nedeniyle vatandaşlar oldukça umutlu olmaktadırlar.

Bu mesleklere sahip olan kişilere erken emeklilik adıyla 46, 47, 48 , 49 ve 50’li yaşlarda emekli olma fırsatı verilmektedir. 
Özellikle günümüzde ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya gelen Türkiye’deki tüm vatandaşları hayali olmuş olan emekliliğin bu şekilde fırsatlara tabii tutulması da oldukça dikkat çeken noktalardan biri olmuştur.

Son günlerde ülke gündemine oturmuş olan bu haberle hedefler değişmiş ve daha çok erken emeklilik fırsatı sağlayan mesleklere yönelik değişmiştir. Bu sayede herkesin hedefleri ülke gündemine gelmiş ve bu nedenle de SGK’nın duyurduğu bu haber ile birçok vatandaş mutlu olmuştur. Detaylı bilgi için SGK tarafından yayınlanan bilgilere ulaşabilirsiniz.

haber24.com özel haber