Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sigorta girişi 2000'den sonra olan vatandaşlar için erken emeklilik hakkı sağlayacak yeni bir düzenlemenin yapılacağını açıkladı. Emeklilik hayali kuran binlerce kişi için müjdeli haber olan düzenleme, EYT kapsamında emekli olmak isteyenler için yeni bir fırsat sunuyor. İşte erken emeklilik düzenlemesi hakkında merak edilen tüm detaylar...

Sigorta girişi 2000'den sonra olan vatandaşlar için sağlanacak yeni erken emeklilik hakkı ile birlikte EYT kapsamında emekli olmayı kaçıranlar için yeni bir fırsat sunuluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, düzenleme kapsamında ev hanımlarına da erken emeklilik hakkı tanınacağını ve Bağ-Kur'lular için de prim eşitleme imkanı sağlanacağını belirtti.

EYT düzenlemesinde prim şartına takılan vatandaşlar için yeni düzenleme ile birlikte 8 yıl daha erken emeklilik hakkı sağlanacak. Sigorta girişi 1999 ve 2000 sonrasında olanlar yararlanabilecekleri bu düzenleme ile birlikte ev hanımları da isteğe bağlı sigorta primlerinin ödenmesi durumunda emeklilik hakkından yararlanabilecekler. Ayrıca, ev hanımlarının çocuk sayısına göre daha erken emekli olabileceği belirtilirken, Bağ-Kur’lular için de birim eşitleme imkanı sunulacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da seçim beyannamesinde yer alan yeni emeklilik detaylarını paylaştı. Seçim sonrasında yapılacak düzenlemeler ile birlikte vatandaşlar yüzünü güldürecek. Sigorta girişi 2000'den sonra olanların da emeklilik hakkı sağlanması ile birlikte binlerce kişi daha erken emekli olacak.

Emeklilere Müjdeli Haber: Temmuz Ayında Zam ile Emekli Maaşları ve Bayram İkramiyeleri Artıyor! Emeklilere Müjdeli Haber: Temmuz Ayında Zam ile Emekli Maaşları ve Bayram İkramiyeleri Artıyor!

Sigorta girişi 2000'den sonra olan vatandaşlar artık erken emeklilik hakkına sahip olacaklar. Yeni düzenleme ile birlikte EYT kapsamında emekli olmayı kaçıranlar için de yeni bir fırsat doğuyor. Ayrıca, ev hanımlarına sağlanacak erken emeklilik hakkı ve Bağ-Kur'lular için birim eşitleme imkanı da emeklilik hayali kuran vatandaşların yüzünü güldürüyor.