Ziraat Bankası acil para ödemesi yapacak! TC kimlik son rakamları 0-2-4-6-8 olanlar alabilir! Ziraat Bankası acil para ödemesi yapacak! TC kimlik son rakamları 0-2-4-6-8 olanlar alabilir!

SGK'da biriken paranız varsa, bu paralar artık size geri ödenebilir. E-devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek kontrol işlemleri sonrasında, banka hesabınıza tam 40.000 TL toplu nakit ödemesi yapılabilir. Bu fırsattan yararlanmak için sadece belli şartları taşımak yeterli. SGK'dan toplu para almak için neler yapmanız gerektiği ve hangi şartların arandığına dair tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

E-DEVLET KAPISI İLE KONTROL İŞLEMİ KOLAYCA YAPILABİLİR

Biriken SGK paraları hakkında haberdar olmayan birçok kişi, bu paralarını geri alamıyor. Ancak SGK tarafından yapılan açıklamada, biriken paraları geri almanın yolu e-devlet üzerinden kolayca yapılabilecek bir kontrol işleminden geçiyor. T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet kapısına giriş yaparak, "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü/İş Yeri Ünvan Listesi" arama butonuna tıkladıktan sonra kontrol ekranına ulaşabilirsiniz. Burada verilen adımları takip ederek, biriken paranızın olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

BİRİKEN PARANIZI BANKA HESABINIZA AKTARABİLİRSİNİZ

Kontrol işlemlerini tamamladıktan sonra, biriken paralarınızı banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Birçok kişinin bilmediği bir gerçek ise, emeklilik hakkını elde edemeyen kişilerin sigorta primi ödemelerinin SGK'da birikmesi ve sonrasında geri alınabilmesidir. Emekli olamayan kişiler, toplu olarak geri alınabilen bu paraları talep etme fırsatı bulabilirler.

ZAMANINDA TALEP EDİLMELİ

SGK tarafından yapılan açıklamada, biriken paranızı zamanında talep etmeniz gerektiği vurgulanıyor. Zamanında talep edilmeyen paralar silinebiliyor. Bu nedenle, vatandaşların e-devlet kapısı üzerinden gerekli kontrolleri yaparak, hemen ardından paralarını talep etmeleri önem arz ediyor. SGK'da biriken paranızı geri almak için talep formu oluşturabilirsiniz. Talep formunda belirttiğiniz IBAN numarası üzerinden, biriken paranız banka hesabınıza aktarılacaktır.