Enflasyon Verileri ile Netleşen Emekli ve Memur Maaş Zamları: İşçi Emeklilerine %22,72, Memurlara %17,38 Zam Geliyor! Enflasyon Verileri ile Netleşen Emekli ve Memur Maaş Zamları: İşçi Emeklilerine %22,72, Memurlara %17,38 Zam Geliyor!

Gündemde yeni Milli Eğitim (MEB) Bakanı Yusuf Tekin yer alırken konu hakkında çok sayıda araştırma vatandaşlar tarafından gerçekleşti. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Tekin yeni Milli Eğitim (MEB) Bakanı olarak günün en çok konuşulan isimler arasında yer aldı. Peki yeni Milli Eğitim (MEB) Bakanı Yusuf Tekin hangi görevlerde bulunmuştur, hayatı ve biyografisi nedir? Yusuf Tekin 2011 senesinde Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan yardımcısı olarak atanmış ve 3 Haziran 2023 tarihinde ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında Milli Eğitim Bakanı olarak adından söz ettirmiştir.

Yeni Milli Eğitim (MEB) Bakanı Yusuf Tekin hayatı ve biyografisi özellikle internette çok sayıda araştırma alırken Tekin'in eğitim durumu da merak konusu oldu. Yüksek lisans ve doktora eğitimini siyaset ve sosyal bilimler alanında tamamlayan Yusuf Tekin yeni Milli Eğitim Bakanı olarak gündemde yer aldı. Peki Yusuf Tekin kaç yaşındadır, hayatı hakkında detaylar nelerdir? Erzurum Tortum doğumlu olan Yusuf Tekin, 1970 tarihinde hayata gözlerini açmıştır. İlk öğrenimini ve orta öğrenimini Rize'de tamamlayan Yusuf Tekin Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü olarak da görev yapmaktadır.

Ankara Üniversitesi'nde lisans eğitimi gerçekleştiren yeni Milli Eğitim (MEB) Bakanı Yusuf Tekin Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü 1989 ile 1994 yılları arasında tamamlamıştır. Lisansüstü ve doktor eğitimini siyaset ve sosyal bilimler alanında gerçekleştiren Yusuf Tekin Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kamu yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak da görev yapmış olan bir isimdir.

Profesör unvanını 17 Ağustos 2018 yılında alan Yusuf Tekin Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde rektör olarak 15 Eylül 2018 tarihinde göreve başlamıştır.