Akbank düşük faizli 50.000 TL ihtiyaç kredisi başlattığını açıkladı! Bu hafta içinde ödeme alacaksınız! Akbank düşük faizli 50.000 TL ihtiyaç kredisi başlattığını açıkladı! Bu hafta içinde ödeme alacaksınız!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir ödeme açıklamasında bulundu. Tarımsal destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığını geçtiğimiz günlerde duyuran Bakan Kirişci, kimlik numarasının son hanesine göre ödeme yapılacağını belirtti.

Ödemeler Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün çiftçilerimizin hesaplarına 430 milyon 589 bin 728 TL tarımsal destekleme ödemesini aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun" ifadelerini kullandı.

Bakan Kirişci, ayrıca 407 milyon 840 bin 810 TL tutarında "Hayvan Hastalığı Tazminatı Desteği", 14 milyon 690 bin 468 TL tutarında "Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği" ve 8 milyon 58 bin 450 TL tutarında "Afet Bölgesi İlan Edilen İllerdeki Yetiştiricilere Yem Desteği" ödemelerinin de yapıldığını açıkladı.

Kimlik Numarasının Son Hanesi Belirleyici

Bakan Kirişci'nin yaptığı açıklama doğrultusunda, tarımsal destek ödemelerinin dağıtımında kimlik numarasının son hanesinin belirleyici olduğu bilgisi verilmektedir. Çiftçilerin, ödemelerin hesaplarına aktarıldığını kontrol etmeleri ve kimlik numaralarının son hanesine göre ödeme durumunu takip etmeleri önemlidir.

Bu ödemeler, tarım sektörünü desteklemek ve çiftçilerin ekonomik sıkıntılarını hafifletmek amacıyla yapılmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere sağlanan desteklerle tarımsal üretimin artırılmasını ve sektörün sürdürülebilirliğini sağlamayı hedeflemektedir.

Kimlik numarasının son hanesine göre yapılan ödemelerle, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürmeleri ve geleceğe yönelik planlamalarını yapabilmeleri desteklenmektedir. Bu ödemeler, tarım sektörünün büyümesine ve ülke ekonomisine olumlu katkı sağlamaktadır.