Halkbank, son zamanlarda bankalar arasındaki rekabete bir yenisi daha ekleyerek esnaflara yönelik büyük bir kredi kampanyası başlattı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, müjdeli haberi duyurarak Halkbank'ın esnaflara 200.000 TL destek kredisi vereceğini açıkladı. Üstelik bu kredi kampanyası kapsamında hiçbir şekilde faiz uygulanmayacak ve 60 ay vadeli bir ödeme seçeneği sunulacak. Detaylar Halkbank'ın resmi internet sitesi üzerinden paylaşıldı.

Günümüzde bankalar, müşteri kitlesini genişletmek ve sayılarını artırmak için farklı alanlarda ihtiyaç durumlarına yönelik kredi kampanyalarını artırarak büyük bir rekabet içerisindedir. Bu rekabet ortamına Halkbank da katılarak devlet destekli bir kampanyayla dikkatleri üzerine çekti. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıklamasıyla birlikte Halkbank tarafından esnaflara faizsiz 200.000 TL kredi verileceği duyuruldu.

Özellikle ülke ekonomisine katkı sağlayan ve kendi işini kurmak isteyen esnafları hedefleyen bu kredi kampanyasıyla Ar-Ge sürecini tamamlayarak üretim aşamasına geçen genç vatandaşlar da desteklenmiş olacak. Faizsiz 200.000 TL ödeme desteğiyle genç girişimcilerin iş hayatına adım atmaları teşvik edilecektir.

Dul Yetim Aylıklarına Yeni Güncelleme: Şubat Ayı Hisse Oranına Göre Hesaplama Tablosu Dul Yetim Aylıklarına Yeni Güncelleme: Şubat Ayı Hisse Oranına Göre Hesaplama Tablosu

Bu faizsiz kredi kampanyasının hayata geçirilmesi için Halkbank ve KOSGEB arasında bir anlaşma sağlandı. KOSGEB'e başarılı bir proje sunan ve destek almaya hak kazanan küçük işletmeler ve KOBİ'ler, Halkbank tarafından 200.000 TL kredi fırsatından yararlanabilecekler. Bu kredinin ödeme tablosu ise 60 ay vadeyle gerçekleşecektir.

Halkbank'ın esnaflara yönelik faizsiz kredi kampanyası, işletmelerin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir adımdır. Bu kampanya sayesinde esnafların finansal ihtiyaçlarına hızlı ve kolay bir şekilde çözüm bulmaları mümkün olacak. Halkbank, müşterilerine sunduğu destek ve avantajlarla ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmaya devam etmektedir.