İŞKUR ile İşe Girenlere Ek 5600 TL Destek! Hem İşe Girin Hem de Ödeme Alın! İŞKUR ile İşe Girenlere Ek 5600 TL Destek! Hem İşe Girin Hem de Ödeme Alın!

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, bugün yaptığı açıklamada, emekli maaşlarına kademeli zam yapılacağını müjdeledi. Temmuz ayında yapılacak zammın yanı sıra, 6 aylık enflasyon farkı da emekli maaşlarına yansıtılacak. 7 bin 500 TL ve üzerinde maaş alan emekliler için hazırlanan planın uygulamaya sokulacağı bildirildi. Bu müjdeli haberle birlikte, vatandaşlar emekli maaşlarına gelecek olan zam oranları hakkında araştırmalar yapmaya başladı. İşte detaylar:

EMEKLİLERE OKKALI ZAM MÜJDESİ

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, bugün yaptığı açıklamada, emekli maaşlarına kademeli zam yapılacağını duyurdu. Bu zam, 7 bin 500 TL ve üzerinde maaş alan emekliler için geçerli olacak. Ayrıca, 7 bin 500 TL üzerinde maaş alan emekliler için farklılaşmış yansıtma oranlarıyla bir değerlendirme yapılacak. Plan, temmuz ayında uygulamaya sokulacak ve emekli maaşlarına okkalı bir zam gelecek.

7.501 DETAYINA DİKKAT!

Bakan Bilgin, açıklamalarında 7 bin 500 TL ve üzerinde maaş alan emeklilerin yanı sıra, prim gün sayısı çok az olan yaklaşık 450 bin insanın da bu zammın kapsamına alınacağını söyledi. En düşük emekli aylığı 7 bin 500 TL olarak belirlendiğinden, bu sayede maaşı 7 bin 500 TL olanların yanı sıra, 6 bin-7 bin TL aralığında maaş alanların da durumu düzeltilmiş olacak. Bakan Bilgin, bu kapsamda farklılaşmış yansıtma oranlarıyla bir değerlendirmenin temmuz ayında yapılacağını belirtti.

Emekli maaşlarına kademeli zam müjdesi veren Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, 7 bin 500 TL ve üzerinde maaş alan emekliler için hazırlanan planın temmuz ayında uygulamaya sokulacağını açıkladı. Bu zamın yanı sıra, 6 aylık enflasyon farkı da emekli maaşlarına yansıtılacak.