Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan emekli ikramiyesinin hesaplara geçeceği tarih belli oldu!

Devletin her alanda ekonomik sıkıntılara karşı destekleri emeklilere müjde olarak da yayınlanmaktadır.

Güncel 07.01.2023 - 15:04 07.01.2023 - 15:05 Alp Eren

Son zamanlarda haberlerde sıklıkla görülen ikramiye müjdeleri özellikle emeklileri ilgilendiren hususlardan olmaktadır. Emeklilerin yakından ilgilendikleri bu alan oldukça kapsamlı bir araştırmaya tabi tutulmaktadır. Bu araştırmalar sonrasında emeklilere 2023 yılında yapılması planlanan ikramiyelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da imzalanarak kabul edildiği söylenildi. Neticede kabul edilen ve 2023 emekli ikramiyesi olarak sunulan bu teklifler emeklilerin de rahatlamasını sağlamaktadır.

Ekonomik sıkıntılarla karşılaşan ülkemizin bu sorunları atlatabilmesi için devlet tarafından onaylanan emekli ikramiyesi 2023 yılının Nisan ayında hesaplara geçirileceği de belirtilerek müjdeler verilmiş oldu. Ayrıca emekliye ikramiye var mı konusunda araştırma yapanların da sorularına cevap veren bu imzalar yeni yıla mutlulukla girilmesine sebep oldu. 

Öyle ki ekonomik sıkıntıların gıda fiyatlarına da yansıması sonucunda fiyatlar oldukça artmış ve sonuçta da gıda alımlarını azaltmıştır. Devletin buna ek olarak sunduğu çeşitli alternatifler olmakta ve bunların arasında da arada verilen ikramiyeler yer almaktadır. Devlet ve vatandaşların ortaklaşa uğraşları sonucunda yapılacak olan ikramiyeler özellikle emekliler için oldukça avantajlı olmaktadır.

Sonuç olarak 2023’e sayılı günler kala imzalanan emekli ikramiyesi müjdesi emeklileri oldukça mutlu eden noktalardan olmaktadır. Bu imzalarla ekonomik sıkıntıların çözümünde özellikle devlet tarafından da destek olunarak kurtulmak amaçlanmaktadır.

haber24.com özel haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@