Dacia Duster Fiyatlarda İndirim Yaptı Dacia Duster Fiyatlarda İndirim Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs 2023 seçimin ikinci ayağı için milyonlarca vatandaşa sağlanan kolaylıkları bir bir sıraladı. Emeklileri de unutmayan Cumhurbaşkanı, kamu bankaları aracılığıyla emeklilere ek ödemeler ve avantajlı kredi fırsatları sağlanması talimatını verdi. Bu müjdeli haberlerle birlikte emeklilerin maddi yükleri hafifletilerek daha iyi bir yaşam standartı sunulması amaçlanıyor.

Öncelikle, emeklilerin bayram ikramiyeleri zamlandı. 2018 yılından bu yana sağlanan bayram ikramiyeleri, bu sene 1.100 TL'ye yükseltilerek rekor bir seviyeye çıktı. Böylece emeklilere toplamda 4.000 TL'ye kadar bayram ikramiyesi ödenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, emeklilere büyük avantajlar sunacak. Maaşlarını bu bankalardan alan emeklilere minimum 3.000 TL, maksimum 5.000 TL nakit promosyon ödemesi yapılacak. Ayrıca, nakit avansın kullanıma kapatılmasıyla birlikte emekli vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarında da kolaylık sağlanacak. Kamu bankalarından düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunulacak. İhtiyaç kredileri, konut ve taşıt kredileri gibi farklı alanlarda emeklilere avantajlı seçenekler sunacak. Esnek ödeme planları ve vade seçenekleriyle emekliler, acil nakit problemlerini kamu bankaları aracılığıyla kolaylıkla çözebilecek.

Ayrıca, emekli vatandaşlara 50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sağlanacak. Sünnet, borç kapama, tadilat, ev bakım-onarım, eşya satın alma gibi birçok ihtiyaç için emeklilere özel kredi fırsatları sunulacak. Ödeme planlamalarında 36 ay vade seçeneğiyle her ay eşit ya da planlanan biçimde ödeme kolaylığı sağlanacak. Faiz oranları da emeklilerin avantajı düşünülerek düşük tutulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilere yönelik sağladığı bu müjdelerle, emeklilerin maddi durumlarının iyileştirilmesi ve daha rahat bir yaşam sürmeleri hedefleniyor. Kamu bankalarının desteğiyle ek ödemeler ve avantajlı kredi fırsatlarıyla emeklilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve maddi yüklerinin azaltılması amaçlanıyor.