Garanti bankası tüm banka borçlarınızı kapatmanız için sizlere 66.000 TL ödeme yapıyor! Garanti bankası tüm banka borçlarınızı kapatmanız için sizlere 66.000 TL ödeme yapıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi ev hanımlarının emeklilik hakkını geliştireceği önemli bir vaatte bulundu. Ev hanımlarının emekli olabilmesi için en az 20 yıl evli olmaları gerektiğini belirten Erdoğan, sigorta primlerinin üçte birinin devlet tarafından karşılanacağını duyurdu. Bu açıklama, ev hanımlarının emeklilik maaşı alma imkanı ve süreci hakkında merak edilenleri gündeme getirdi.

20 Yıldan Uzun Süre Evli Olan Kadınlara Emeklilik Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev hanımlarına yönelik yapılan emeklilik müjdesi kapsamında 20 yıldan daha uzun süredir evli olan kadınlara aylık 7.500 TL destek sağlanacağını duyurdu. Bu kararın, ev hanımlarının bağımsızlığını artırmak ve ev içerisinde yaptıkları çalışmanın değerini vurgulamak amacıyla alındığı belirtildi.

Daha önce ev hanımları, dışarıdan sigorta primi ödeyerek emekli olma imkanına sahipti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilik hakkından yararlanmak isteyen ev hanımlarının ödemesi gereken toplam sigorta priminin üçte birini devletin üstleneceğini ve prim gün sayısını azaltacaklarını vaat etti. Bu açıklama, ev hanımlarının umutlarını artırdı.

Ev Hanımlarının Sigorta Priminin Üçte Biri Devlet Tarafından Karşılanacak

Seçim öncesi partilerin farklı vaatlerde bulunduğu bir dönemde, AK Parti'nin seçim beyannamesinde ev hanımlarının emekli olabileceği vurgulandı. Beyannamede, ailedeki çocuk sayısına göre erken emeklilik hakkının verileceği ve bunun aile koruma programı kapsamında ele alındığı belirtildi.

Proje kapsamında gençlere öncelik verileceği ve aile bireylerine istihdam imkanı sağlanacağı ifade edildi. Ayrıca, yeni evlenecek çiftlere faizsiz ve yıl ertelemeli teşvik kredisi verileceği de seçim beyannamesinde yer aldı.