Milyonlarca emekli temmuz ayında maaşlara gelecek zam oranları ile ilgili olarak yapılacak açıklamaları takip etmektedir. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında emeklilere müjdeyi verdi. Yapılan açıklama ile müjde özellikle 7.500 TL üzeri maaş alanları ilgilendirmektedir. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emeklilere Müjde! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında seçim ve güncel ekonomi ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile emeklilere müjdeyi verdi. Yapılan açıklama ile 7.500 TL ve üzeri emekli maaşı alan kişiler için düzenlemenin yapıldığı ve aynı zamanda devam ettiği belirtildi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Seçimden sonra yeni Meclis’in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan açıklamalarının devamında “Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız” dedi. Böylece emekli ve memurlar yapılan açıklama ile sevindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız” dedi. 

7.500 TL Üzeri Maaş Alanlar Dikkat!

Enflasyon Verileri ile Netleşen Emekli ve Memur Maaş Zamları: İşçi Emeklilerine %22,72, Memurlara %17,38 Zam Geliyor! Enflasyon Verileri ile Netleşen Emekli ve Memur Maaş Zamları: İşçi Emeklilerine %22,72, Memurlara %17,38 Zam Geliyor!

Saygıdeğer Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın açıklamalarına baktığımız zaman “tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs’ı kutlu olsun. Memur-Sen camiası ile bir araya gelmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Genel kurulda bayrağı devredecek arkadaşlarımıza gayretleri için teşekkür ediyorum. Memur-Sen daima tavrını haktan, adaletten yana kurmuştur. Milli iradeyi hedef alan tüm girişimlerde dik durmuştur. Devletin kılcal damarlarına sızmış haşhaşilerle mücadelemizde Memur-Sen’e teşekkür ediyorum. Memur-Sen gibi ayağı bu topraklara sağlam basan Türkiye merkezli hareket eden kuruluşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Son asrın doğal afetinde Memur-Sen camiası ilk andan itibaren seferberlik ruhuyla hareket etmiştir. Pek çok insanımızı enkazın altından canlı çıkardılar. Her alanda Memur-Sen’li kardeşlerimiz depremzedelerin yanında oldular. Seçim gündeminden bağımsız olarak deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları gün gün takip ediyoruz. Afette evi yıkılan, düzeni sarsılan kardeşlerimizi yeni yuvalarına kavuşturasıya kadar dinlenmeyeceğiz” olduğunu görüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında “biz Marmara depreminde de bölgeyi dolaştık, ortada yönetim diye bir şey yoktu. Bugünlerde 300 milyar dolar getireceğini söyleyenler o günlerde IMF’ın çanta komiserlğini yaptı. Neden size bir kuruş para vermediler. Memurların parasını ödeyemediniz. Bizim böyle bir derdimiz yok. Davos’tayız, o zaman Bebecan benim Bakanım. Davos’ta IMF’in başkanıyla konuşuyoruz. Kendisine dedim ki, ‘Türkiye’den alacaklarınızı alıyor musunuz?’, ‘Alıyoruz’ dediler. Alacaklarınızı alacaksınız ama Türkiye’yi siz değil ben yönetirim dedim. O zaman 23,5 milyar dolar borcumuz var. Aradan yıllar geçti yıl 2013, biz IMF’e olan borcumuzu bitirdik ve ilişkimizi kestik. Bu arada ne oldu. Bay Bay Kemal’in ile İP’in sözcüsü, bir otelin odasında IMF ile görüşme yaptılar. Biz o zaman ‘böyle bir şeye’ ihtiyacımız yok dedik. Geri döndüler. O zaman 27, 5 milyar rezervimiz vardı şuan 122 milyar dolar rezervimiz var. Bay Bay Kemal yalan işini çok iyi bilir. Ben size yalanı asla tavsiye edemem. Bu millet doğruluk üzerine ayakta durmuştur. Bugün bambaşka bir tablo var. Asrın felaketine maruz kalsak da milletimizi enkazın altında bırakmadık. Hane desteği, taşınma ve kira desteği ile bugüne kadar 30 milyar TL ödeme yaptık. Halen 3,5 milyon insanımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Felaket bölgesindeki 11 ilimiz devletine güveniyor. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun hiçbir insanımız bir sene içinde yuvasına kavuşmaktan şüphe duymuyor. Seçimden sonra yeni Meclis’in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız. Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız” ifadelerini kullandı.