Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuğu olan ailelere müjde verildi. Bakanlık tarafından açıklanan bilgilere göre bu yardıma kazanan vatandaşlar PTT üzerinden hızlı bir şekilde yatağın paraları çekebilecekler. Bir çocuğu olan iki çocuğu olan ve çocuğu olan annelere yönelik olarak toplamda 1300 TL tutarındaki sosyal yardım parası hesaplara aktarılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurunun ve ilanı gelmesin hemen ardından anneler hızlı bir şekilde internet üzerinden çocuklarına nasıl yardım parası alabileceğini araştırmaya başladı. Tek çocuk bile olsa yardım paralarını hak eden annelere ödenecek. 1300 TL tutarındaki yardımdan faydalanmak için ise belirli şartlarla sağlamak gerekiyor.

Çocuklu Ailelere Yönelik 1300 TL Veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her geçen gün sosyal destekler ilgili hesaplara aktarılıyor. Bakanlığın duyurmuş olduğu resmi ilan çerçevesinde çocuklu olan ailelere aylık olarak belirli miktar para ödeneceği duyuruldu. Ona göre bir çocukluğu iki çocuklu ya da 3 çocuklu olan ailelere yönelik olarak çocuk yardım parası PTT şubeleri aracılığı ile ödenecek.

Birçok vatandaş bu yardımı görür görmez internet üzerinden nasıl başvurabileceği konusunda araştırmalara başladı. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığının sağlamış olduğu bu imkânlar doğrultusunda hak kazanmak için belirli tarihler arasında istenilen evrakları ibraz etmek ve başvuru yapmak gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vatandaşlara yönelik olarak maddi anlamda destek sağlıyor ve ekonomik krizinin yüksekliği şu yıllarda bir nebze olsun çocuklara yönelik masrafların karşılanmasını sağlıyor.

Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Müjde: Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Yasa Tasarısı Yolda! Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Müjde: Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Yasa Tasarısı Yolda!

Son zamanlarda özellikle kadınlara yönelik olarak maddi destek daha da arttırılmış durumda. Özellikle çalışan annelere yönelik olarak birçok destek de sağlanıyor. Annelere doğum yardımı emzirme yardımı yarı zamanlı çalışma imkânı ve çocuk yardımı gibi birçok kategoride kolaylıklar bulunuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sadece çocuk yardımı olarak yardım sağlamıyor aynı zamanda 65 yaş üstü herhangi bir yerden emekli olmayan vatandaşlara yönelik olarak yaşlılık aylığı da bağlıyor. Bunun yanı sıra askere giden vatandaşlara destek sağlarken eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrencilere yönelik olarak da yol yardımı ücretlerini de karşılamaya devam ediyor