Seçimler yaklaşırken, asgari ücretle çalışan vatandaşlara Temmuz ayında yapılacak ara zam müjdesi geldi. 2023 yılının başında gerçekleştirilen zam oranları enflasyon nedeniyle erirken, vatandaşlar ay sonunu nasıl getireceklerini düşünmeye başladı. Mart ayında en düşük emekli maaşının 7.500 TL'ye yükseltilmesiyle birlikte asgari ücretliler de ara zam açıklamalarını beklemeye başladı. Seçimlere sayılı günler kala, asgari ücret zammı konusunda gözler Temmuz ayına çevrildi. Temmuz ayında asgari ücrete yapılacak zam oranları merak konusu oldu. İşte merak edilen konu hakkındaki tüm detaylar...

Bakan Bilgin Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı hakkında yeni bir açıklama yaptı. Katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, asgari ücretten vergi alınmadığını vurguladı. Reel alım gücünün Temmuz ayında korunacağına dikkat çeken Bilgin, "Ocak ayında Cumhuriyet tarihinde en yüksek seviyeye çıkardığımız dolar bazında 455 doları Temmuz ayında da aşağı yukarı 500 dolara çıkaracağız. Çalışmalarınız hazır." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yeniden Gözden Geçirilecek

İŞKUR ile İşe Girenlere Ek 5600 TL Destek! Hem İşe Girin Hem de Ödeme Alın! İŞKUR ile İşe Girenlere Ek 5600 TL Destek! Hem İşe Girin Hem de Ödeme Alın!

Asgari ücret tartışmaları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan da asgari ücret zamlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7.500 TL'ye yükseltildiğini belirtti. Ayrıca, 7.500 TL üzerindeki emekli maaşlarının da düzeltileceğini söyledi ve asgari ücretin yeniden gözden geçirileceğini vurguladı.

Asgari ücret zamlarıyla ilgili açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayında memurlarımızın maaşlarına sadece enflasyon farkını değil, refah payı artışını da ekleyeceğiz.