Kuyumcular ortalığı ateşe verdi: Gram altında 1.900 lira çok uzak değil! Fiyatlara sakın aldanmayın Kuyumcular ortalığı ateşe verdi: Gram altında 1.900 lira çok uzak değil! Fiyatlara sakın aldanmayın

Aile Bakanlığından son dakika müjdesi geldi! Hükümet, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardım ve desteklerine devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Haziran ayı için yapılacak yardım ödemeleriyle ilgili önemli bir duyuru yaptı. Buna göre, başvuruda bulunan vatandaşlara, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen bir miktar olan tam 5.000 TL bayram harçlığı ödemesi yapılacak.

Aile Bakanlığı tarafından açıklanan sosyal yardım başvuru şartlarına göre, yardım almak isteyenlerin hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan vatandaşlar, başvurularını e-devlet veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Başvuruların 31 Mayıs 2023 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Bayram harçlığı ödemeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin yanı sıra çocuk sahibi ailelere de yapılmaktadır. Eğitim gören çocuk sayısına bağlı olarak belirlenen bu ödemeler, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için farklılık gösterebilmektedir. Her çocuk başına yapılan ödemeler, ailelerin eğitim masraflarına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu destekle, çocukların eğitim hayatlarının sürdürülmesi ve ailelerin maddi yüklerinin hafifletilmesi hedeflenmektedir.

SED (Sosyal Ekonomik Destek) ödemesi olarak bilinen bu destek, dar gelirli ailelerin yanı sıra devlet koruması altındaki çocuklara da sağlanmaktadır. Koruma altındaki çocuklar, koruma altından çıktıklarında bile devlet tarafından SED yardımı almaya devam etmektedir.

Haziran ayında gerçekleştirilecek olan bayram harçlığı ödemesi, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara büyük bir destek sağlayacak. Bu yardımlar, vatandaşların bayram sürecindeki maddi ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacaktır.