Şirketin bir önceki yılın aynı çeyreğinde sevk ettiği miktarın üç katından fazla olan bu rakam, PS5 konsolunun toplam satışlarının 38,4 milyon adedi geçmesine sebep oldu. Ancak yazılım tarafında durum o kadar parlak değil. Oyun yazılımından elde edilen gelir genel olarak artmasına rağmen, sevk edilen birim sayısı 2021'in dördüncü çeyreğinde 70,5 milyondan 2022'nin aynı çeyreğinde 68 milyona düştü. PlayStation Network aylık aktif kullanıcı sayısı biraz artarak 108 milyona çıktı ancak PlayStation Plus aboneleri 47,4 milyonda sabit kaldı.

Sony, Mart 2023’te biten çeyrekte yüzde 35 artışla 22,7 miyar dolar gelir ve yüzde 7’lik bir düşüşle 945,4 milyon dolar net gelir bildirdi. 2022 mali yılının tamamında ise 84.8 milyar dolar gelir elde etti. Firma gelirlerini yüzde 16 artırırken net gelirlerini de hafifçe artırarak 8,9 milyar dolara yükseltti. Oyun bölümü yıllık yüzde 27 düşüşe rağmen 1.8 milyar dolar net gelir elde etmeyi başardı. Gelir bakımından ise oyun tarafı yüzde 33 artışla 26.8 milyar dolar akış sağladı. Sony'nin kamera sensörleri bölümü de yüzde 36 artarak 1,56 milyar dolara yükselen net gelir elde etti.

Az önce açıklandı! Whatsapp'ta eski mesajları geri yükleme yöntemi ifşa edildi! Android ve iOS kullananlar Az önce açıklandı! Whatsapp'ta eski mesajları geri yükleme yöntemi ifşa edildi! Android ve iOS kullananlar

Yukarıda verilen rakamlara bakarak, PS5'in hala en popüler oyun konsollarından biri olduğu açıkça görülüyor. Ancak yazılım tarafında yaşanan düşüş, şirketin ilerleyen dönemlerde neler yapacağına dair soruları da beraberinde getiriyor. Sony'nin, önümüzdeki dönemde PS5'in yazılım tarafını daha fazla güçlendirmek ve sevk edilen birim sayısını artırmak için çalışacağı düşünülüyor. Ayrıca şirketin kamera sensörleri bölümündeki artış da gelecekte bu alana daha fazla yatırım yapabileceği anlamına geliyor.