Asgari Ücrete Yönelik Temmuz Ayında Ara Zam Gündemde Asgari Ücrete Yönelik Temmuz Ayında Ara Zam Gündemde

Öğrencilere 1.400 TL Tutarında Devlet Tarafından Nakit Destek Verilecek! Devlet tarafından maddi yardıma ihtiyacı bulunan öğrencilere özel 1.400 TL yardım verilecek.Bütün öğrenciler tarafından faydalanabilecek olan devlet desteği ile birlikte 1.400 TL nakit ödemenin sahibi olunacak.

Ekonomik açıdan sıkıntı içinde bulunan ve eğitim hayatının devamı için zorluk yaşayan tüm öğrencilere özel hükümet tarafından müjdeli haber verildi. İhtiyacı bulunan öğrencilerin başvurularını gerçekleştirmeleri halinde 1.400 TL tutarında bir nakdi yardım desteği verilecek. Okula ait giderlerin karşılanması adına maddi yardım almaya hak kazanabilirsiniz.

Ortalama 1,5 yıldır kapalı duran okullar nihayet geçtiğimiz Eylül ayından itibaren açılarak yüz yüze eğitim verilmeye başlandı. Okul sıralarına dönmenin heyecanı ve mutluluğu tüm öğrencilerin yüzünden okunuyor. Sadece ilköğretim gibi okullarda değil üniversite ve dengi için de eğitim dönemi heyecanı başladı. Fakat birden fazla öğrenci pandemi döneminden dolayı ekonomik açıdan bir çıkmaz içerisine girmiş durumdadır. Bu durum karşısında harekete geçen hükümet sosyal devlet destek kapsamında öğrencilere 1.400 TL nakdi yardım yapılması konusunda bir karar alındı. Öğrencilerin bu sıkıntılı ekonomik süreçten çıkartmak adına düzenlenen destek için başvurular ise alınmaya başlandı.

Kimlere Okul Yardımı Verilecek?

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasından sonra öğrenci velilerindeki maddi açıdan bir sıkıntı başladı. Bundan dolayı devlet tarafından verilecek okul yardımı ile birlikte vatandaşların bir nebze olsun rahatlaması hedefleniyor. Eğitim masraflarını karşılamak için araştırma içinde olan vatandaşlara devlet tarafından 1400 TL nakit destek sunulacak. Maddi açıdan durumu yetersiz durumda olan öğrencilerin eğitim hayatına sorunsuz devam edebilmeleri açısından bu desteğe karşı başvurular alınmaya başlandı.

son-dakika-ogrencilere-1400-tl-tutarinda-devlet-tarafindan-nakit-destek-verilecek1

Devlet tarafından verilecek olan başvurularda ise, T.C. vatandaşı olunması, aile bireylerinden sadece birisi tarafından başvuruda bulunması ve hane içerisindeki gelir düzeyinin asgari ücretin üçte bir oranında olması gibi hususlar göz önüne alınmaktadır. Mevcut şartları sağlıyorsanız başvurularınızı şuanda e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait sekmenin alt kısmında yer alan sosyal destek ödemeleri kısmından başvurular alınmaktadır. Ödemeler ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca nakdi yardım olarak PTT üzerinden ödenmektedir.