Kurban Bayramı yaklaşırken emekliler için sevindirici bir haber geldi. Emekli ikramiyelerine zam yapılacağı konuşuluyor. Ramazan Bayramı öncesi yapılan düzenlemeyle ikramiyelerde yüzde 82'lik bir artış gerçekleşmiş ve 2 bin TL'ye çıkarılmıştı. Şimdi ise Kurban Bayramı öncesinde ikramiyelerde yeni bir zam bekleniyor. Peki, bayram ikramiyesi ne kadar olacak ve ne zaman ödenecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesi yaptığı açıklamada bayram ikramiyelerine zam sinyali vermişti. "Bu rakamı daha da yukarı çıkarmanın hesapları içindeyiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ikramiyelerinin artacağının sinyalini verdi.

Sabah gazetesinin haberine göre, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri 28 Haziran'da Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ise mart ayında başvuru yapmış olsalar dahi işlemlerinin tamamlanmamış olmasına rağmen Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyeleri için hak sahibi olacaklar ve bu ödemeleri maaşlarının bağlanmasıyla birlikte hesaplarında görecekler.

Emekli bayram ikramiyesinin 28 Haziran'da 2500-3000 TL aralığına yükselmesi bekleniyor. Bu zam ile birlikte emeklilerin bayram sürecinde maddi olarak daha rahat bir dönem geçirebilmeleri hedefleniyor.

Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Müjde: Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Yasa Tasarısı Yolda! Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Müjde: Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Yasa Tasarısı Yolda!

Emeklilere yönelik yapılan bu zam müjdesi, emekliler arasında sevinç ve umut yaratmış durumda. Kurban Bayramı'na az bir süre kala emekli ikramiyelerinin artacak olması, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefleyen bir adım olarak değerlendirilebilir.

Kurban Bayramı öncesi emekliye müjde niteliğindeki bu zam haberinin emekli vatandaşlara maddi destek sağlaması ve bayramın huzurlu bir şekilde kutlanabilmesine katkıda bulunması beklenmektedir.