Bilindiği gibi, ülkemizde ekonomik olarak bir sıkıntı meydana geldiğinde bu sıkıntılardan en hızlı ve en yıkıcı darbeleri olan genellikle emekli kesim olmaktadır. Emekli vatandaşlar, emekli koşullarına bağlı kalmaksızın ülkenin sürekli olarak artan enflasyon kıskacı ve satın alma güçlerinin sürekli olarak düşmesinden kaynaklı olarak, kendilerine yapılan zam oranlarını daha göremeden hayat pahalılığına karşı satın alma güçlerinin gitgide eridiğini görmektedir.

İŞKUR ile İşe Girenlere Ek 5600 TL Destek! Hem İşe Girin Hem de Ödeme Alın! İŞKUR ile İşe Girenlere Ek 5600 TL Destek! Hem İşe Girin Hem de Ödeme Alın!

Bu durumda bankalar tarafından emekli vatandaşlar için biraz olsun nakit sıkıntılarını gidere bilmeleri ve bazı özel bankalar tarafından geliştirilmiş kampanyaları değerlendire bilmeleri için özel teklifler geliştirmektedir. İşte bu durumda bankalar tarafından emekli vatandaşların cebini biraz olsun rahatlatmak için önemli bir kampanya emekli maaş promosyonu üzerinden geliştirilmiştir.

Birlikte, ülkemizde yaşanan deprem felaketinden kaynaklı olarak vatandaşların satın alma güçleri ve ekonomik olarak yaşamış oldukları darboğaz, her geçen gün artış göstermektedir. Bu durumda bankalar emekli vatandaşların bütçelerin olabildiğince rahat bir seviyeye kavuşturabilmek için banka promosyonları kapsamında önemli bir kampanya duyurusunu paylaşmıştır.

Buna göre emekli vatandaşlar aldıkları emekli maaş tutarını bağlı olarak geçmiş yıllarda aldıkları promosyonların neredeyse iki katına varan bir teklif ile karşı karşıya kalabilirler. Bu durumda emekli vatandaşlar neredeyse 20.000 TL tutarına kadar olan emekli maaş promosyonlarını değerlendirerek bir sefere mahsus olan bu ödemelerden üç sene boyunca aynı banka üzerinden maaş almanın sözünü verdikleri taktirde faydalana biliyorlar.