Ünlü yönetmen Talip Karamahmutoğlu'na bir ödül de Fransa'dan!

Ünlü yönetmen Talip Karamahmutoğlu, Uluslararası Londra Film Festivalinden sonra Fransa'dan da ödülle döndü. Karamahmutoğlu, Fransa Nice Uluslararası Film Festivali’nde yılın en iyi yönetmeni seçildi..

Ünlü yönetmen Talip Karamahmutoğlu'na bir ödül de Fransa'dan!

ÖDÜLÜNÜ USTA OYUNCU TURAN ÖZDEMİR’E ADADI!


Mezarcı filmi, “Nice Uluslararası Film Festivali’nde iki ödüle layık görüldü. Yönetmenliğini Talip Karamahmutoğlu’nun yaptığı ve başrollerinde Emre Altuğ, Nilay Erdönmez ve Turan Özdemir’in yer aldığı “Mezarcı” filmi, festivalden iki ödülle birden döndü.

5-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen festivalde, yönetmen Talip Karamahmutoğlu 'En İyi Yönetmen', filmin görüntü yönetmenliğini üstlenen Feza Çaldıran ise 'En İyi Görüntü Yönetmeni' ödülüne layık görüldü. Talip Karamahmutoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada ödülünü kısa süre önce aramızdan ayrılan usta oyuncu Turan Özdemir'e ithaf etti.

İşte, Karamahmutoğlu’nun o açıklaması: “Filmin ana oyuncularından biri olan Turan Özdemir, kısa bir süre önce aramızdan ayrıldı. Kendisi usta bir aktör ve iyi bir arkadaştı… Bu ödülü ona armağan ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 13:18
YORUM EKLE