Türkiye Bahara Yağışla Giriyor - 20 Mart Hava Durumu

Yapılan hava durumu tahminlerine göre yurt genelinde yağmur bekleniyor. Marmara Bölgesi’nde sağanak yağış beklenirken, yurdun doğu bölgelerinde kar yağışı hakim olacak.

Türkiye Bahara Yağışla Giriyor - 20 Mart Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlerine göre Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile birlikte Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde havanın oldukça yağışlı geçeceği düşünülüyor.

YAĞIŞ GELİYOR

Yağışların yağmur şeklinde olacağı belirtilirken İç Anadolu’nun Kuzeydoğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile birlikte Doğu Anadolu’nun kuze ve doğusunda karla karışık yağmur beklentisi hakim.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgarın, genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara ile zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz kıyıları ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer kuvvetlice (30- 50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 12İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı15

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 21

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri sağanak yağışlı 16

Adana: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 20

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 22

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3

YORUM EKLE