Özür Dilemek Evliliği Kurtarıyor

Çoğu zaman insanlar özür dilemeyi zayıflık olarak algılıyorlar. Fakat bu yanlış algı belki de tüm ilişkileri sonlandırma gerekçesi olabiliyor.

Özür Dilemek Evliliği Kurtarıyor

Affetme kapasitesi bir kişinin evlilikten alacağı tatmın hayat boyu mutlu yaşayabilmesi için büyük bir faktör. Kendini ve diğerlerini affedebilmek sağlıklı ilişkiler kurmak için ana maddedir.
Araştırmalara göre, birini affetmek, kendi yüklerinizden kurtularak, iyileşerek daha kaliteli bir hayat yaşamınızı sağlıyor.

Kendini ve diğerlerini affedebilmek sağlıklı ilişkiler kurabilmek açısından çok önemli. Sizin de hatalar yapabileceğinizi, yara alabileceğinizi ve kırılgan olma riskini göze alabileceğinizi gösteriyor size.
Çoğu zaman insanlar özür dilemeyi zayıflıkla aynı kefeye koyuyorlar ve birinden özür dilediğinizde kendinizi çok kırılgan gösterdiğiniz de insanlar tarafından yaygınlıkla inanılan şeylerden bir tanesi. Ancak, özür dilemek aynı zamanda güçlü olduğunuzun bir ifadesidir çünkü özür dilerseniz iyi niyetli olduğunuzu gösterebilme şansınız olur. Araştırmalara göre, birini affetmek, kendi yüklerinizden kurtularak, iyileşerek daha kaliteli bir hayat yaşamınızı sağlıyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2018, 14:26
YORUM EKLE