Öfkenizi Kontrol Edemiyorsanız Depresyon Eşiğinde Olabilirsiniz!

Öfke kontrolünü sağlamak her zaman kolay olamayabiliyor. Aşırı sinirlilik hali son zamanlarda çocuklardan yetişkinlere kadar sıkça rastlanılan bir duygu durumu haline geldi. Peki sinir ve öfkenin depresyonla bağlantısı nedir?

Öfkenizi Kontrol Edemiyorsanız Depresyon Eşiğinde Olabilirsiniz!

Kişi kendine ya da bir başkasına son günlerde öfkesini kontrol edemediğini söylüyorsa, depresyonun eşiğinde olabileceği düşünülebilir. Buna sebep genelde öfke kontrolünde de etkili olan serotonin hormonunun düşüklüğüdür.  Kişinin yoğun çalışma hayatı, stresli iş ortamı, ailevi sorunlar, üst üste gelen hayal kırıklıkları bu duygu durumuna neden olabiliyor.. Kişiler anlam veremedikleri bir şekilde öfke patlamaları ve akabinde büyük pişmanlıklar yaşarlar.

Gelişmekte olan sinsi bir depresyonun ilk belirtisi olabilen bu durum yorgunluğa ya da yoğunluğa bağlanır. Dikkate alınmaz ise, işten ayrılmalar, boşanmalar veya üst üste gelen başarısızlıklar kendini gösterir.

Bu nedenle bu hisleri son bir yılınızı baz alarak gözlemlediğinizde yaşıyorsanız en yakınınızdaki uzmana başvurmanızda fayda vardır.

YORUM EKLE