27 Aralık 2016 Salı 17:45
Nasıl birisiyle evlilik yapılır?

Evlenilecek kişinin mutlak suretle iyi tanınmasının altını çizen Öztürk, "Sorun evlenmeden önce, bizim hayal dünyasında oluşturduğu o mükemmel profil ile evlendikten sonra fark ettiğimiz gerçek hayattaki karmaşıklığın beynimizde örtüşmüyor olmasıdır."dedi.

NASIL BİRİSİYLE EVLİLİK YAPILIR?

Hayat Koçu Leyla Öztürk, evlenmek isteyen kişilere bazı önerilerde bulundu. Gündelik ilişkilerde kusurların pek önemsenmediğini iafede eden Öztürk, evlilikte ise kusurun büyük problem halini aldığını söyledi.

İŞTE HAYAT KOÇU LEYLA ÖZTÜRK'TEN EVLİLİK TAVSİYELERİ!

Bizleri en çok korkutan şey yanlış kişi ile evlenmektir belki de. Bunu önlemek için büyük çaba gösteririz ve yine de günümüzde bir çoğumuz aynı şeyi yaparız : Yanlış kişi ile evlenmek.
İnsanlar arkadaşlarını, dostlarını ve akrabalarının seçimlerini değerlendirirken oldukça açıktır algıları. Olumsuzlukları hatta iyi yönlerini dahi olumsuz görmeye fazlasıyla meyillidirler. Fakat sıra kendi hayatımızda ki kişiye gelince gözümüze çoğu zaman bir perde iner o kişinin gerçek karakterini değil de kafamızda yarattığı, masal kahramanına aşık oluruz. 

Birisi tanımaya çalışırken çoğunlukla dinlemek, çoğu zaman daha çok şey öğrenmemizi sağlar o insanlar ile ilgili. Tabi ki kimse mükemmel değildir. Sorun evlenmeden önce, bizim hayal dünyasında oluşturduğu o mükemmel profil ile evlendikten sonra fark ettiğimiz gerçek hayattaki  karmaşıklığın beynimizde örtüşmüyor olmasıdır. Gündelik ilişkilerde insanlar genellikle kusurlarını ortaya çıkarmayı pek tercih etmezler karsı taraftan kabul görmeme korkusu kişiye bunu yaptırır. Kendi olmanın ayrıcalıklarından uzaklaşarak olmadığı biri haline bürünür 
        
Peki hayat arkadaşlarımızın gerçek karakterlerini nasıl görebiliriz, kiminle    evleneceğimizi nasıl anlarız ? Öncelikle hayat arkadaşı olarak birini aday belirlediğiniz andan itibaren hayat ortağımızın özel alanlarına girmeye başlamalıyız. Doğal olarak, onları anlamaya çalışacak bir çok hamle yapmalıyız. Bizler onların öncelikle ailelerini ziyaret etmeli aile içindeki hiyerarşik yerlerini görmeliyiz. (Örneğin ana kuzusu diye ifade ettiğimiz, annesinden onay almadan sizinle bir hayata başlamayacak veya evliliğiniz içinde annesinin sözlerinin etkili olacak bir birey, ilk olarak elenmesi gereken adaylardır.) Daha sonra onların üniversite arkadaşlarıyla buluşmak olabilir. Bütün bunlar bizim için adayımızı tanımamız açısından bizlere katkıda bulunur. Bizler böylelikle adaylarımızın kim olduklarını az çok bilerek yola çıkar, evliliğimiz iki kişi tarafından oynanan kumar haline getirmekten kurtulmuş oluruz.

Bir başka kritik nokta tartışmalar sırasında partnerinizin tutumu çok önemli, Her zaman bitirmeye, kırmaya yönelik değil de her zaman onarmaya yönelik bir partner seçilmeli ve unutulmamalıdır ki sevgi ön koşuldur. Ve yine unutulmamalıdır ki kişi öncelikle kendi kusurlarını görmeli, daha sonra  karşısındakini tanırken onun da kusurlarının olduğunu, kimsenin mükemmel olamayacağını bilmeli ve mümkün oldukça evlenmeden önce bu kusurlar değerlendirilerek daha sonra olası hayal kırıklıkları önlenmelidir...
 

Son Güncelleme: 30.12.2016 16:19
Anahtar Kelimeler:
Hayat Koçu Leyla Öztürk
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aysun 2017-04-14 14:25:46

çok güzel yazılmış çok doğru gerçekten daha önce okusaydım boşanmazdım hiç