MŞÜ araştırma görevlisi Alan'ın intiharı ardında yatan sır perdesi aralanmadı

MŞÜ İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü araştırma görevlisi İsmail Alan, evinin banyosunda intihar ederek canına kıydı. Ev arkadaşının ihbarı ile olay yerine gelen ekipler, Alan'ın hayatını kaybettiği açıkladı

MŞÜ araştırma görevlisi Alan'ın intiharı ardında yatan sır perdesi aralanmadı

Muş Alparslan Üniversitesi'nde (MŞÜ) araştırma görevlisi İsmail Alan'ın evinde intihar ettiği haberi, aynı evde kaldığı polis arkadaşı tarafından ekiplere haber vermesi akabinde ortaya çıktı. MŞÜ İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü araştırma görevlisi olan İsmail Alan'ın evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi. Alan, dün öğle vaktinde aynı evde kaldığı polis memuru ev arkadaşı tarafından banyoda hareketsiz halde bulundu. Polis olan ev arkadaşının hareketsiz yattığını ihbar etmesi üzerine olay yerine hemen sağlık ve polis ekipleri gönderildi. Sağlık ekipleriin ilk belirlemelerine göre İsmail Alan'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. 

EŞİ DE ERZURUM ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLİ

İntihar ettiği evinde detaylandırılan çalışmanın akabinde Muş Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırılan Alan'ın cenazesinin yarın Ankara'ya gönderileceği ve sonrasında da yapılan otopsisinin akabinde de memleketi Çorum’da toprağa verileceği açıklandı. İntihar ederek hayatına son veren evli ve 1 çocuk babası olan araştırma görevlisi İsmail Alan'ın eşinin de Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olduğu açıklandı.

MUŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ OTOMASYONDAN DUYURDU

Muş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, otomasyon üzerinden akademisyen ve personellere gönderdiği mesajında, “Aramızdan ayrılan değerli hocamız İsmail Alan’a Yüce Rabbimden rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyorum. Kardeşimizin bizlere emanet ettiklerini mahzun bırakmamak için elimizden ne geliyorsa yapacağımızın bilinmesini isterim” ifadelerine yer verdi.

PEKİ NEDEN İNTİHAR ETTİ

Polis arakadaşı ile aynı evde kalan Muş Üniversitesi araştırma görevlisi İsmail Alan'ın neden intihar ettiği konusunda ev arakdaşının  bir bilgisi olmadığı ve herhangi bir psikolojik sorununun da olmadığı belirlendi

YORUM EKLE