Meteoroloji Uyardı: Kar Geri Geliyor!

Meteorolojiden hava durumu ile ilgili vatandaşlara uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada hissedilen sıcak havanın düşeceğini belirtti. Sıcaklıkların düşmesi ile birlikte özellikle Marmara Bölgesi’nde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Uyardı: Kar Geri Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden vatandaşlara kötü haber geldi. Bilindiği üzere yoğun kar yağışı ve soğuklar yerini ılımlı bir havaya bırakmıştı. Vatandaşlar güzel havanın tadını çıkartırken, meteorolojiden kötü haber geldi. Alınan son bilgilere göre sıcaklıkların tekrar düşmesi ve yağışların artış göstermesi bekleniyor. Uzun vadeli yapılan tahminler doğrultusunda hava sıcaklıkları ilk olarak Marmara ve Karadeniz kıyılarında azalacak. Daha sonra bütün ülkeye yayılması bekleniyor. Batı Karadeniz’de ise yoğun bir kar yağışı beklenmiyor. Ancak hafta içine gelindiğinde kar yağışının artması bekleniyor.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Öte yandan yapılan açıklamalar doğrultusunda İstanbul’da kar yağışı bekleniyor. Sıcaklıkların düşmesi ile birlikte ilk olarak Cumartesi günü karla karışık yağmur gelmesi bekleniyor. İstanbul’da ise Pazar günü kar yağışı bekleniyor. Pazar günü kar yağışı beklenen iller ise şu şekilde; Tekirdağ, Kırklareli, Erzurum, Yalova, Bayburt, Bingöl, Zonguldak, Muş, Bartın, Bilecik, Bolu, Sakarya, Düzce, Hakkari, Iğdır, Balıkesir ve Kütahya.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uzun süreli hava tahmin raporlarına göre Pazartesi ve Salı günü Ege Bölgesi ve Akdeniz haricinde ülke genelinde kar yağışı bekleniyor. İstanbul ve Ankara’da da yoğun kar yağışı bekleniyor.

YORUM EKLE