Kültürlerarası evliliğin avantajları nelerdir ?

Kültürlerarası  ilişkilerin bir çok  faydalası vardır. Her şeyden önce bu ilişkinin çocukları  doğduğu anda 2iki farklı  ülke vatandaşlığına sahiptir.  Farklı  dini  veya kültürler gelenek görenek  farklılıkları öncelikle farklılıklara saygı göstermeyi öğrenir. Dini hoşgörü ve duyarlılığa bugünün dünyasının çok  ihtiyacı var.

Kültürlerarası evliliğin avantajları nelerdir ?

LEYLA ÖZTÜRK/HAYAT KOÇU!

Yapılan araştırmalara göre  Kültürlerarası ailelerin içindeki çeşitliliğin,  evlilik  içindeki paylaşımı arttırdığını göstermektedir. Kültürlerarası ailelerin böylece önyargı ve milliyetçiliğin azaltılmasında, söz konusu olan  iki kültür arasında daha samimi bir köprü oluşturmaktadır. Önyargı genellikle cehaletin sonucudur. Her iki milletin kültürünü almış bir çocuk sıradan bir çocuğa nazaran daha kültürlü olacaktır.
Kültürler arası evlilik  ile oluşmuş aile  artık körü körüne  kültürünün kuralları takip etmez. Her kültürün iyi yanlarını alarak, uygulamaya hazır yeni bir kültür yaratır. 
 

Peki çocuklar için bu durum nasıldır?

Kültürlerarası ailelerin çocukları her iki kültürde aşina olma fırsatına sahip kişilerdir. örneğin onlar iki dilli hale gelirler.  Muhtemelen daha güçlü zihinsel  ve bir mono-kültürel arka plan , bu sayede daha güçlü bir birey olarak hayata daha avantajlı başlar. Kültürlerarası ailelerin çocukları daha az önyargılı olma eğilimindedir. Onlar daha ziyade, belirli bir ırk kökeninin arkasına saklanarak  diğer kökenden olanları görmezden gelmezler. Aksine onlar ,  tüm insan ırkının empati kurduğu  "dünya vatandaşı" dır

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 12:57
YORUM EKLE