Fehmi Demirbağ Kanal T'ye Transfer Oldu!

Kasımpaşalı-Ben Bu Oyunu Bozarım, Dünya 5'ten Büyüktür, One Minute, Herotürk gibi 50 ye yakın kitaba imza atan Gazeteci- Yazar Fehmi Demirbağ aynı zamanda bir televizyoncu olarakta yapmış olduğu çalışmaları bu kez KANAL T ekranlarına taşıyor.

Fehmi Demirbağ Kanal T'ye Transfer Oldu!
Kanalın Program Sorumluluğu görevini de üstlenen Demirbağ ayrıca Cumartesi günleri 20.30 da sevilen programı TERS KUTUPLAR ile KANAL T izleyicisinin karşısına çıkacak. Belirlenmiş gündemlerin değil, gündemlerin belirleneceği programın şiarını KANAL T nin yayın politikasına da indirgeyeceğini söyleyen ünlü yazar artık Türkiye'de televizyon yayıncılığı anlayışının değişmesinin önemini de vurguladı: "Milli ve yerli beyinler  yetiştirmede önem arzeden, adeta bir halk okulu olan Tv için ilkeli iradeli bir çalışma sergileyeceğiz."
 
Özgür, bağlantısız ve ülke gerçeklerine ve değerlerine uygun formatta bir yayın hayatı planladıklarını vurgulayan Fehmi Demirbağ kanalın gece yayın akışında bir haber kanalı, gündüz yayınlarında ise kadın-aile-çocuk ve gençlik hassasiyetlerinde programlar hazırlayacaklarını söyledi. "Türkiye'nin sürpriz isimler ve konularla artık televizyon yayın anlayışında bambaşka bit KANAL T ye hazır olması gerekir." dedi.

Hali hazırda KANAL T programlar sorumluluğunu üstlenen Demirbağ başka etkinlikleriyle de özellikle gençler üzerinde çalışmalar yürütmekte.

Yapmış olduğu Esenler Belediyesi ile Mihmandar Genç / Erdemli Gençlik Seminerleri geçen sene Başbakanlık tarafından özel ödüle layık görülmüştü. Yine geçtiğimiz günlerde kuruculuğunu ve onursal başkanlığını yaptığı Genç Türkiye Platformu Başbakanlık tarafından yılın sosyal sorumluluk ödülü alan sivil toplum kuruluşu oldu. 

Öğrencileriyle birlikte yaptığı Alternatif Tarih Söyleşileri (Tarihte bu Ay) ise gençliğin en rağbet ettiği çalışmalarından birisi.  Demirbağ Senaryo Yazım Eğitmenliği ile de gençleri sinema sektörüne kazandırmayı amaçlıyor. Yine ayrıca Tuzla Belediyesi ile yaptığı haftalık Kıraathane sohbetleriylede halkın nabzını tutmakta. 

Çok yönlü sanatçılarımızdan olan Demirbağ'ın KANAL T ye transferi kulislerin en çok konuşulan konularından biri olmuştur. 

FEHMİ DEMİRBAĞ KİMDİR?

Değişik basın-yayın kuruluşları (Milli Gazete, İslam, Tgrt vb.)

Radyo program yapımcılığı ve sunuculuğu,

Tv program yapımcılığı,

Tiyatro oyunculuğu,

Reklam yönetmenliği,

Grafikerlik,

Yöneticilik,

Eğitimcilik,

Seminerler... 

Lasiad'ı kurdu. (Laleli ve san. iş adamları derneği)

Müsiad'da danışmanlık,

AKPARTİ raportörlüğü, İlk dönem Akparti milletvekili aday adaylığı,

Genç Türkiye Platformu kurucu ve başdanışmanı,

Tekstil Türkiye isimli akademik dergi çıkarttı.

Önsiad üyeliği

Toplam 47 kitabı bulunmaktadır.

(Diriliş- Ertuğrul Roman 3 cilt, Mihmandar Genç -Çizgiroman 4 cilt, Dünya 5'ten Büyüktür, One Minute, İyi İnsan olmanın Kodları, Kasımpaşalı, Usa'ndık Darbeye Hayır vb.)

Sahnelenmiş 2 tiyatro oyunu bulunmaktadır.

 Eğitimi:

Orta Öğretim – Turhal End. Mes. Lisesi

Yüksek Öğretim – İstanbul Üniversitesi-Hukuk Fakültesi-AYO

Marmara Üniversitesi- Güzel Sanatlar Fak.-Grafik

YORUM EKLE