Beklentiler Öfke Yaratıyor!

Hayatımızda doğal akışıyla ilerlemeyen durumlar söz konusu olduğunda bu bizlere öfke ve stres olarak yansıyor. Kabullenmek öfkeyi azaltan en büyük eylemdir.

Beklentiler Öfke Yaratıyor!

Beklentilerimiz ne kadar gerçeğe uzaksa bunların gerçekleşmemesi o doğrultuda bizlerde öfkeye neden olmaktadır. Günümüzde insanların sosyal ilişkilerindeki en büyük problemi öfke yönetimini sağlayamaması.

Öfke yönetimini sağlamak kişinin hem sosyal ilişkilerini, hem duygusal ilişkilerini hem de aile arkadaşlık ilişkilerini düzene koymaktadır. Hayattan beklentilerin olması kişiyi zinde tutar. Fakat beklentilerimizin gerçeğe ne kadar yakın olduğu çok önemlidir. Her zaman önümüzdeki bir yılı baz alıp hayal kurmak ve beklentiye girmek gerekmektedir. Eğer ki on yıl sonrası için kişi beklentiye girerse kendi enerjisini gerçekleşmesi mümkün olan hayallerinden de uzaklaştırmış olur.

Kişinin yaşamında önceliklerini belirlemesi gerekiyor. Birden çok istek kişinin karar mekanizmasını olumsuz etkilemekte ve kişiyi tükenmişlik sendromuna sürüklemektedir. Beklentiye girilen konuların kabullenmesi kolay konular olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

YORUM EKLE