384 Yıllık Alışveriş Listesi Bulundu!

İngiltere’de bulunan tarihi bir malikanede restorasyon çalışması yapıldı. Çalışmalar sırasında döşeme tahtalarının altında bir liste bulundu. Yapılan incelemeler sonucu alışveriş listesi olduğu belirlendi. Notun ise 1603, 1622 ve 1633 yıllarından kaldığı belirlendi.

384 Yıllık Alışveriş Listesi Bulundu!

İngiltere’deki Kent Kontluğu’nda bulunan Knole House da restorasyon çalışması başlatıldı. 15. Yüzyılda inşa edildiği tespit edilen Knole House’un 365 odası, 52 merdiveni, 12 girişi ve 7 bahçesi bulunuyor. İngiltere’nin en büyük evleri arasında yer alan Knole House da başlatılan restorasyon çalışmalarında ilginç bir detay bulundu. Yapılan restorasyon çalışmaları sırasında evin içerisinde bir alışveriş listesi ve iki not olduğu belirlendi. Notların ise 1603, 1622 ve 1633 yıllarına ait olabileceği tespit edildi. Yapılan incelemelerin devamında ise alışveriş listesinde balık, kızartma tavası, iki düzine kalaylı kaşık ve sebzeler alınması istenmiş. Belirlemelere göre listesi evin hizmetçilerinden olan Robert Draper yazmış.

384 YIL ÖNCE YAZILMIŞ

Kent Kontluğu’ndaki Knole House’da  yapılan restorasyon çalışmaları sırasında bulunan alışveriş listesinin oldukça eski olduğu belirtildi. Yapılan ilk incelemelere göre kağıdın 384 yıl öncesine ait olduğu açıklandı.

15. Yüzyılda inşa edilen ve hala varlığını sürdüren Knole House, İngiltere’nin en büyük evleri arasında yer almaya devam ediyor. Günümüzde müze olarak kullanılan Knole House, şu sıralar restorasyon çalışmalarından dolayı kapatılmış durumda. Knole House, turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

YORUM EKLE