Ululararası Montessori Birliği Öğretmen Eğitimine Başlıyor.

Öğretmenler…
İşiniz sizi yıpratmak etmek zorunda değil.

Montessori eğitimi, daha anlamlı bir işe, daha iyi bir hayata ve sizin için daha mutlu bir kapıya açılıyor
Hepimiz yaptığımız işe kattığımız benzersiz bir varlık kombinasyonuna sahibiz; kişilik, beceri setleri, yetenekler ve deneyimler gibi özellikler. Montessori. Tutkularınızı, çocukların yaşamın tüm alanlarında (bilişsel, sosyal, duygusal ve fiziksel) tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan bir eğitim yaklaşımına uygulamak

Montessori felsefesinde özgürlük beraberinde sorumluluk getirir. Montessoride özgürlüğün sınırı, birlikte yaşarken başkalarının sınırlarına dokunduğu yerdedir. Montessori sisteminde çocuğun sevgi dolu bir kişi olması, çocuğu desteklemek ve her alanda  gelişmesinin yollarını açmayı temel görevimiz olarak görürüz. 

Montessori Öğretmeni  "Kendim yapmam için yardım edin." talebini esas alır.

Her çocuk bağımsız bir kişilik olarak görülür ve onun benzersizliği koşulsuz olarak kabul edilir. Onu geliştirme çalışmaları için öncelikle onuruna saygı eğitim faaliyetlerimizin temel taşlarıdır.

Bizler bir bilim dalı olan Montessori sistemini öğrenirken gerek materyaller ile destekleyip oyun ile yaparak yaşayarak bütün gelişim alanlarını doldurmayı,  gerekse Montessori sistemini bir bilim dalı olarak ele alıp bu bilince sahip öğretmenler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

YORUM EKLE