Zoom'dan Yılbaşı Özel 40 dakikalık buluşma limiti artırıldı?

Popüler çevrimiçi video konferans platformu Zoom, Yeni Yıl Arifesinde ücretsiz üyelik modeliyle kullanıcılar için 40 dakikalık konferans sınırını kaldırdı.Her gün yüz milyonlarca aktif kullanıcıya ulaşan taç virüsünün yayılmasıyla Zoom, önemli bir büyüme kaydetti ve onu Yeni Yıl için özel bir işaret haline getirdi.

Zoom'dan Yılbaşı Özel 40 dakikalık buluşma limiti artırıldı?

Kalkıyorkoronavirüs'ün yaygınlaşması ve başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkenin kamuoyunda tanınması nedeniyle 40 dakikalık ücretsiz üye yasağı, ancak halk kutlamaları yasaklandı. Zoom, bu arka plana karşı, dünyanın her yerinden milyarlarca insanın yılbaşı gecesi kutladığı güne 40 dakikalık yasağı kaldırdı. Zoom, uzun ve mutlu yeni yılı akrabaları, ailesi ve arkadaşları ile geçirmek niyetinde olduğunu belirtti.

Zoom açıklamasında "Kullanıcılarımız sayesinde" koroner virüsün yaşam tarzını değiştirdiğini ve Yeni Yıl ve hafta sonlarının farklı kutlandığını sözlerine ekledi. Şirket, 40 dakikalık çağrı kısıtlamasının kaldırılmasını "kullanıcılarımıza bir minnettarlık işareti" olarak nitelendirdi.

40 dakikalık Yakınlaştırma sınırına katılmak için özel bir yükseltmeye gerek yoktur. Zoom, tüm kullanıcılar için bu özelliği otomatik olarak tanır.

Yakınlaştırma hatası ve çözünürlüğü Bazı durumlarda yakınlaştırmanın yükseltilmesi çeşitli tetikleme sorunlarına neden olur. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, sayfanın üstündeki bağlantıya tıklayarak sitemizden son sürümü indirebilirsiniz. Bu sürümü kurmadan önce bilgisayarınızda kurulu olan sürümü kaldırmayı unutmayın.

Zoom Kamerasını Kullanma Hata ve Çözüm Yakınlaştırmak için kameranızı kullanamıyorsanız, aşağıdaki adımlarla ilgili kılavuzumuza bakın.

- Kameranın bağlı olduğundan emin olun

Bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, kamera bağlantısında çeşitli sorunlar olabilir. Öncelikle kameranın bağlantı portunu kontrol edin ve değişiklik yoksa başka bir porta bağlayın. Sorun çözülmezse, sonraki maddeye bakın.

- Diğer yazılımlara göz atın

Bilmeniz gereken bir şey, kameranın aynı anda iki programda çalışamayacağıdır. Kameranız şu anda başka bir program kullanıyorsa, Zoom'da kullanılamaz. Öyleyse diğer programlara bakın. Sorun çözülmezse, sonraki maddeye bakın.

- Sürücü güncellemelerini kontrol edin

Kullandığınız harici kamera veya dahili kamera sürücüleri güncellenmemişse, üçüncü taraf programlarda çalışmayabilirler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER