WhatsApp'tan güvenlik güncellemesi!

Ünlü anlık yazışma programı WhatsApp, kullanıcıların güvenliği için yeni bir güncelleme yayınladı. Artık verileriniz daha güvenli bir hale gelecek.

WhatsApp'tan güvenlik güncellemesi!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir yenilik ile adından söz ettiren ünlü interaktif yazışma uygulaması WhatsApp, kullanıcı güvenliğini arttırmak amacıyla yeni bir güncelleme yayınladı.

Bir önceki güncellemede önemli bir açığı kapatan WhatsApp, uçtan uca şifreleme özelliği ile kullanıcıların aralarında yazışmalarının karekod sistemi ile korunması yönünde önemli bir güvenlik açığını kapatmıştı. Buna göre konuşmalar iki kişi arasındaki teknolojik bir kod ile korunuyordu.

Güvenliği arttırmak amacı ile yeni yapılan güncellemede ise, kullanıcılar iki aşamalı doğrulama sistemini kullanabilecekler. Bu yeni gelen güncelleme sayesinde sizin hesabınıza giriş yapmak isteyen kötü niyetli kişiler, isteklerini gerçekleştiremeyecek.

KİŞİYE ÖZEL ŞİFRE BELİRLENİYOR

Özelliği aktif hale getirmek için, WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra sırası ile Ayarlar > Hesap > İki Aşamalı Doğrulama > Aktif Et butonuna tıklamanız gerekiyor. Özelliği aktif ettikten sonra uygulama, sizden 6 haneli size özel bir şifre girmenizi isteyecek. Kendinize özel belirlediğiniz şifreden sonra programın özelliğini aktif hale getirebiliyorsunuz.

Programın amacı ise şöyle. Olası telefon değişikliklerinde veya WhatsApp uygulamasını yeniden kurduğunuzda, uygulama sizden kısa mesaj yolu ile onay alıyor, bunun yanında yeni güncelleme ile de aktif ettiğiniz yeni özellik ile belirlenen şifreyi de girmenizi istiyor. Eğer şifreyi unutma ihtimaliniz olursa diye ekstra bir imkan daha sunan geliştiriciler, e-posta yolu ile de şifre hatırlatma işlemi gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 13:55
YORUM EKLE