WhatsApp'tan "Etkilenmeyecek" açıklaması!

WhatsApp, yapılacak olan son güncellemeden kişisel iletişime dair verilerin hiçbir şekilde etkilenmeyeceğini duyurdu. 

WhatsApp'tan "Etkilenmeyecek" açıklaması!

WhatsApp'ın son güncellemesi dünya genelinde tartışmalara neden oldu. Facebook ile kişisel verilerinin paylaşılacağından endişelenen kullanıcılar, Whatsapp'ı silerek farklı uygulamalara yönelmeye başladı. 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan WhatsApp Sözcüsü, son güncellemeden kişisel iletişime dair verilerin hiçbir şekilde etkilenmeyeceğini bildirdi. Söz konusu açıklamada, WhatsApp platform aracılığıyla gerçekleştirilen alışverişlerin yanı sıra işletmelerden sağlanan yardımların kolay bir hale getirilmesinin hedeflendiği aktarıldı. Açıklamada, dünya genelinde pek çok kişinin hem arkadaşlarıyla hem de aileleriyle irtibat sağlamak için WhatsApp'ı kullandığı belirtilerek, diğer yandan işletmelere ulaşan kullanıcıların da artış gösterdiği ifade edildi. 

İşletmelerin artık Facebook aracılığıyla hosting hizmeti alabileceklerine dikkat çekilen açıklamada, yeni güncellemeyle beraber WhatsApp'ın Facebook ile paylaştığı verilerin değişiklik göstermeyeceği ifade edildi.

Açıklamada, insanların aileleriyle veya arkadaşlarıyla kurdukları özel iletişimin bu güncellemeden hiçbir şekilde etkilenmeyeceği belirtilerek, WhatsApp'ın kişisel verilerin gizliliğine saygı duyduğu kaydedildi. Ayrıca, ilerleyen süreçte yeni güvenlik politikalarına bakabilmeleri amacıyla kullanıcılar ile doğrudan iletişime geçileceği aktarıldı. 

WhatsApp'ın yeni güncellemesinden vazgeçtiği ileri sürülse de yetkililer tarafından yapılan son açıklamalar güncelleme konusunda ısrarcı olunduğunu gösteriyor. 

WhatsApp güncellemesi için son gün 8 Şubat 

WhatsApp'ın son güncellemesine onay vermek için son gün 8 Şubat olarak belirlendi. Popüler mesajlaşma uygulaması, AB (Avrupa Birliği) ülkeleri dışında söz konusu güncellemeye onay verilmesini zorunlu hale getirdi. Bu güncellemeye onay vermeyen kullanıcılar, 8 Şubat'tan sonra WhatsApp'ı kullanamayacak. 

Telegram'a yönelmeye başladılar

WhatsApp kullanıcıları, güncellemenin gelmesi üzerine özellikle Telegram uygulamasını yoğun bir şekilde indirmeye başladı. Söz konusu uygulama, Google Play'den ücretsiz olarak indirilebilme imkânına sahip. Öte yandan, en çok indirilen ikinci uygulama BİP oldu. Üçüncü sırada ise Signal isimli uygulama yer aldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER