WhatsApp Sadece Türklerin Bilgilerini Fişleyecek ve Satacak! AB Ülkelerinde Gizlilik Sözleşmesi Zorunlu Olmayacak!

Facebook'dan ikiyüzlü hamle! Tartışmalı WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi AB ülkelerinde zorunlu olmayacak. Çifte standartta sadece Türk vatandaşların bilgileri kolayca satılabilecek!

WhatsApp Sadece Türklerin Bilgilerini Fişleyecek ve Satacak! AB Ülkelerinde Gizlilik Sözleşmesi Zorunlu Olmayacak!

WhatsApp, 8 Şubat'ta zorunlu olarak dayatacağı Gizlilik Sözleşmesini AB ülkelerine sokmadı. WhatsApp kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşılmasının önüne açan yeni sözleşme Avrupa Birliği ülkelerini kapsamayacak. Yani Türk vatandaşların bilgileri Facebook tarafından devlete, 3. şirketlere pazarlanabilecek.

WhatsApp'ın tartışma yaratan Gizlilik Sözleşmesi daha büyük bir tartışmaya sebep verecek. Çünkü bu yeni sözleşme Avrupa Ülkeleri'ne dayattırılmadı. Whatsapp Şartlar ve Gizlilik Politikaları Güncellemeleri sözleşmesini, 8 Şubat'a kadar kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp profilleri silinecek. 

WhatsApp'ın kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşcağına dair onay isteyen sözleşemede kullanıcıların tüm bilgilerine erişerek, bu bilgileri 3. kişilere satılabileceğini söylüyor. Konu tartışma yaratırken, tarışmayıalevlendirecek bir yeni bilgi daha geldi.

WhatsApp'ın bu zorunlu sözleşmesi Avrupa Birliği ülkelerindeki kullanıcıları kapsamayacak. WhatsApp'ın Türkiye'ye zorunlu olarak dayattığı sözleşme, AB ülkelerindeki kullanıcıları kapsamadyacak. WhatsApp'ın bu çifte standartı tartışmaları alevlendirdi.

Kullanıcılar WhatsApp'ın Türk kulanıcılarına 3.sınıf vatandaş muamelesi yaptığını söyledi. Facebook daha önce de ABD'de kullanıcıların biglilerini sattığ gerekçisyle davalık olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER