WhatsApp Çöküyor: Telegram, BiP ve Signal, En Çok İndirilen Uygulamalar

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına zorla onaylattığı gizlilik bildiriminin ardından kan kaybetmeyi sürdürüyor.

WhatsApp Çöküyor: Telegram, BiP ve Signal, En Çok İndirilen Uygulamalar

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcısına zorla dayattığı “gizlilik güncellemesi”nin ardından, uygulama mağazalarında kan kaybediyor. WhatsApp yerine alternatif mesajlaşma uygulamalarını indiren milyonlarca kişi, bakın hangi uygulamaları tercih ediyor…

En çok indirilen uygulama Telegram

WhatsApp’ın gizlilik ilkeleri güncellemesinin ardından, Apple’ın uygulama mağazası App Store’da en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları içinde ilk sırada Telegram Messenger yer aldı. Telegram’ın ardından Signal uygulaması, en çok indirilen ikinci mesajlaşma uygulaması oldu. Signal, geçtiğimiz günlerde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından da önerilmişti.

Twitter kurucusu Jack Dorsey de, Signal’ın durumunu paylaştı ve bir mesaj gönderdi.

BiP en çok indirilenler arasında

Telegram ve Signap dışında, Turkcell’in mesajlaşma uygulaması BiP de en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında yer aldı. BiP, PlayStore’da en çok indirilen ilk üç uygulama arasında yer alırken, App Store’da da en popüler uygulamalar içinde yer aldı.

Avrupa Birliği ülkeleri gizlilik güncellemesinden etkilenmiyor

WhatsApp’ın kararı, Avrupa Birliği ülkelerinin yoğun eleştirilerinin ardından AB ülkesi dışındaki ülkelerde uygulanıyor. Avrupa Bölgesi ülkelerinde sadece AB üyesi ülkeler yer alıyor. Bu nedenle kapsam dışı kalamayan Türkiye’deki kullanıcılar, 8 Şubat’a kadar WhatsApp güncellemesine onay vermediği takdirde uygulamayı kullanamayacak.

Haluk Levent gibi birçok önemli isim, WhatsApp’ın bu çifte standardına karşı “WhatsApp’ı siliyoruz” kampanyası yürüttü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER