Whatsapp'a Benzeyen Alternatif Uygulamalar Hangileri?

Whatsapp'ın verilerimizi Facebook'a ve diğer şirketlere satacağını açıklamasının ardından kullanıcılar Whatsapp'a alternatif uygulama arayışına girdi. Haberimizde Whatsapp'a benzer uygulamalardan bahsettik.

Whatsapp'a Benzeyen Alternatif Uygulamalar Hangileri?

Whatsapp, kullanım koşullarını değiştirerek büyük ses getirecek bir hadiseye imza attı. Yeni koşulları kabul etmeniz durumunda, Whatsapp pek çok kişisel verinize erişebilecek ve bunu Facebook ile paylaşabilecek. Onay vermemeniz durumunda ise artık Whatsapp kullanamayacaksınız. Alınan bu karar yüzünden kullanıcılardan büyük tepki alan Whatsapp, hızlı bir şekilde kullanıcı kaybı yaşıyor. Kullanıcılar Whatsapp’a alternatif olabilecek benzer uygulamaları araştırıyor. Sizler için Whatsapp’a benzeyen mesajlaşma uygulamalarına haberimizde yer verdik.

Whatsapp’ın aldığı kararın ardından Türkiye'de en çok indirilen mesajlaşma uygulaması hem App Store’da hem Play Store’da Telegram Messenger oldu. İkinci sırayı ise Elon Musk'ın WhatsApp yerine kullanmak için önerdiği Signal uygulaması aldı. Whatsapp listelerde birinci sıradan üçüncü sıraya geriledi. Whatsapp’ın ardından yerli uygulama olan BiP geldi.

SİGNAL

Dünyanın her tarafında ücretsiz olarak kullanılabilen Signal uygulaması çevrenizle mesajlaşarak ya da sesli veya görüntülü arayarak anlık iletişim kurmanızı sağlamaktadır. Tanımlayıcı olarak cep telefon numaralarını kullanan Signal iletişiminizi güvence altına almak için uçtan uca şifreleme yapmaktadır.

TELEGRAM

Piyasadaki en hızlı mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Telegram’ın 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardır. Hem bireysel hem de gruplarla mesajlaşmanızı sağlayan Telegram ücretsizdir.

BİP

Tüm operatörlerin kullanabildiği Bip uygulaması 10 kişiye kadar görüntülü konuşma imkanı tanımaktadır. Bunun yanı sıra, bir diğer avantajı da acil durumlarda BiP Acil Durum Butonu'na basarak yakınlarınıza konumuzla birlikte mesaj gönderebilmenizi ve onlarla kesintisiz iletişim kurabilmenizi sağlamasıdır. Sesli, yazılı mesajlaşma için en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan BİP ücretsizdir.

VİBER

Wi-Fi ve mobil veri aracılığıyla dünyadaki herkesle sesli, görüntülü ve yazılı mesajlaşmanızı sağlayan Viber, ücretsiz bir uygulamadır

HANGOUTS

Google tarafından geliştirilen Google Hangouts, anında mesajlaşma ve görüntülü görüşme platformu olarak bilinmektedir. Google Meet ve Google Chat olmak üzere iki ana üründen oluşan uygulama 15 Mayıs 2013'ten itibaren üç mesajlaşma servisinin yerini almıştır.

WECHAT

Çin’de geliştirilmiş olan WeChat uygulaması sesli ve yazılı mesajlaşmanızı sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır.

LİNE

“Line Corporation” tarafından geliştirilen mobil mesajlaşma uygulaması olan ‘Line’ Japonlara aittir. Line uygulamasından interaktif öğelerle entegre ve ücretsiz bir şekilde metin ve sesli mesajlaşma, sesli arama ve grup sohbeti gibi özellikleri kullanarak çevrenizle iletişimde kalabilirsiniz.

DİSCORD

Sesli bir iletişim uygulaması olan Discord, tanıdığınız kişilerle internet üzerinden iletişim kumanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Discord’u hem tüm akıllı telefonlardan hem de bilgisayardan kullanmanız mümkündür.

DEDİ

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilen ‘Dedi’ uygulaması sayesinde çevrenizle ücretsiz bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER