Türk hackerlar Fitch'in sitesini hackledi!

Dünyanın en büyük kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch'in Türkiye kararını açıklamasının ardından ilginç bir olay yaşandı. Türk hackerların Türkiye'nin notunu düşüren kredi derecelendirme kuruluşunun notunu düşürdüğü belirtildi.

Türk hackerlar Fitch'in sitesini hackledi!

Dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings’in Türkiye’ye yönelik olarak aldığı tavrı eleştiren Türk hackerlar, şirketin internet sitesini hackledi.

Türk Hack Team isimli grup, Fitch’in Türkiye’ye değerlendirmesi nedeniyle düzenledikleri bu saldırıların devamının da geleceğini açıkladı.

FITC, TÜRKİYE’NİN NOTUNU DÜŞÜRMÜŞTÜ!

Ocak ayı sonunda kredi derecelendirme şirketi Standard & Poors (S&P),  Türkiye'nin kredi notu görünümünü "durağan"dan "negatif"e düşürmüş, Fitch Ratings ise Türkiye’nin seviyesini "BBB-"den "BB+" seviyesine geriletmişti. Ayrıca Fitch Türkiye’nin not görünümünü "durağan"da tutmuştu.   

Fitch aldığı kararla ilgili olarak, Türkiye’de siyasi ortamın kolay kolay sakinleşmeyeceğini, başkanlık sistemini öngören anayasa değişikliği referandumunun tartışmalara yol açacağını savunmuştu.

Standard & Poors ve Fitch Ratings’in not kararlarıyla ilgili olarak sundukları gerekçeyi eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün “ Sana ne be. Türkiye’de anayasa oylaması, sana ne. Sen kimsin ya Türkiye’de anayasa oylaması yapılacak yapılmayacak” dedi.

TÜRK HACK TEAM: BU SALDIRI ÖNCÜ!

Erdoğan gibi bu nota Türk hackerlarda tepki gösterdi. Türk Hack Team, Fitch Ratings’in resmi internet sayfasına ağır bir saldırı gerçekleştirdi. Hackerların saldırısı sonucunde Fitch’in internet sitesi saatlerce erişime kapandı. Türk Hack Team dün akşam gerçekleştirilen saldırının öncü saldırı olduğunu kaydetti. FITC’in Türkiye’ye yönelik kredi tutumunu değiştirmemesi durumunda Türk Hack Team, saldırılarına devam edecek gibi gözüküyor.

Yine Türk Hack Team yöneticileri, siyasi nedenlerle notların düşmeye devam etmesi halinde sayfanın günlerce kapatılacağını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 21:50
YORUM EKLE