Samsung’tan Önemli Güncelleme Açıklaması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Galaxy S7 telefonlar için planlanan Android güncellemesinin Türkiye’deki kullanıcılara ne zaman sunulacağını açıkladı.

Samsung’tan Önemli Güncelleme Açıklaması

Dünyanın en iyi telefon üreticileri arasında yer alan Samsung, yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bilindiği üzere bazı ülkelerde Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge kullanıcıları için Android 7.0 güncellemesini yayınlamışlardı. Ancak güncellemenin hala Türkiye’de yayınlanmamış olması sebebiyle Samsung kullanıcıları tepki göstermeye başladı. Sosyal medya üzerinden tepki gösteren Samsung kullanıcıları, güncellemenin Türkiye’ye neden gelmediğini merak ettiklerini söylediler. Yaşanan sıkıntılar sonrası Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

GÜNCELLEMENİN NE ZAMAN GELECEĞİ AÇIKLANDI

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, güncellemelerin bu hafta itibari ile başlayacağını belirtti. Galaxy S7 Nougat, Galaxy S7 ve Galaxy S7 kullanıcıları için güncellemenin bu hafta sonu geleceğini belirten Yeğen, S6 Edge sahipleri ise Galaxy S7’den birkaç gün sonra güncellemeye kavuşmuş olacak. Açıklamaların devamında ise Samsung Note 5 sahiplerinin yaklaşık 10 gün sonra yeni güncelleme ile tanışacağı belirtildi.

Aynı güncellemelerin ise A 2016 ve Galaxy J serisine gelmesi bekleniyor. Ancak bu güncellemenin yaklaşık olarak birkaç ay daha sürebileceği belirtildi. Yeğen ise kullanıcıların bu kadar bekleme sebebinin cihazlarda bir sıkıntı yaşanmaması için gerekli olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 19:25
YORUM EKLE