PlayStation Now Kullanıcılarına Üzücü Haber!

PlayStation’un canlı video hizmeti olarak kullanıcılarına hizmet veren PlayStation Now, artık sadece PS4 ve Windows’ta olacak. Diğer platformlardan desteğini çekecek olan PlayStation Now, Windows PC ve PlayStation 4 platformunda kullanılabilecek.

PlayStation Now Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Dünyanın en iyi oyun konsolları arasında yer alan PlayStation, bilindiği üzere PlayStation Now ile canlı video akışı hizmeti sunuyordu. Ancak PlayStation Now kullanıcıları için kötü bir haber geldi. PlayStation Now platformu artık PlayStation 4 ve Windows PC platformu dışında kullanılamayacak. Çarşamba günü açıklama yapan Sony, hizmetin 15 Ağustos tarihinde PlayStation Vita, PlayStation 3, PlayStation TV ve 2013-2015 Sony Bravia TV modelleri, Samsung TV, Sony Blu-Ray oynatıcılar için desteği kesecek. 2016 Bravia TV modelleri için de PlayStation Now desteği 1 Nisan’da sona erecek.

SADECE 2 PLATFORMDA HİZMET VERECEK

Bilindiği üzere PlayStation Now üyeleri 400’den fazla PS 3 oyunu için sınırsız video yayınlama hakkı bulunuyordu. Sony ise bu platformu geçtiğimiz Ağustos ayında Windows PC platformuna da getirmişti. PlayStation Now pazarlama ekibinden olan Brian Dunn konuyu uzun zamandır düşündüklerini ve artık kaynakları sadece Windows PC ve PlayStation 4’e yönelteceklerini belirttiler. Bu değişim ile Sony’nin ciddi anlamda gelişme kaydetmesi bekleniyor. Öte yandan diğer platformu kullananlar Sony şirketine tepkili.

Sony ise henüz konu ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı.

YORUM EKLE