Nokia Global Pazarda İlk 3’e Girmeyi Amaçlıyor

Bir zamanlar en popüler telefon üreticileri arasında yer alan ancak akıllı telefona geçiş konusunda geride kalan Nokia şirketi yavaş yavaş unutulmaya başlanmıştı. Android konusunda geride kalan şirket son düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı modeller ile tekrar adından söz ettirmeye başladı. Şirket ise gelecek dönemde global pazarda ilk 3’e girmeyi hedefliyor.

Nokia Global Pazarda İlk 3’e Girmeyi Amaçlıyor

Finli cep telefonu üreticisi Nokia hedefleri yükseltti. Bilindiği üzere bir zamanlar dünyanın en iyi telefon üreticileri arasında Nokia yer alıyordu. Ancak akıllı telefona geçiş sürecinde geride kalan ve ürettiği cihazlar ile kullanıcıların taleplerine gereken cevabı veremeyen Nokia şirketi geçtiğimiz günlerde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı modeller ile ilgi çekmeye başladı. Özellikle Nokia 6 ve Nokia 3310’un yenilenmiş modelleri ile ilgi odağı olan Nokia hedeflerini de yüksek tutuyor.

GLOBAL PAZARDA İLK 3’E GİRMEK İSTİYOR

Şirket ise yükselişe geçmeyi amaçlıyor. Apple, Samsung, LG ve HTC gibi şirketlerin gerisinde kalan Nokia yeni modelleri ve pazarlama stratejileri ile yine zirveye çıkmak istiyor. Global pazarda ilk 3’e girerek adından söz ettirmeyi amaçlayan şirket, ilk olarak Huawei’yi devirmeyi amaçlıyor. Bilindiği üzere global pazarda zirvede Apple bulunuyor. Samsung 2.sırada bulunurken, 3.sırada ise Huawei yer alıyor. Şirket ise Çin’de sağlayacağı başarılar ile Huawei şirketini devirmeyi ve 3.sıraya yerleşmeyi planlıyor. Ancak Nokia’nın işi pek de kolay olmayacak.

YORUM EKLE