Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Dağıtımı Yeniden Başlatıldı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu hafta öğrencilere 66 bin adet ücretsiz tablet dağıtılacağını açıkladı. İşte MEB ücretsiz tablet başvuru detayları…

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Dağıtımı Yeniden Başlatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı, 500 bin adet ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı ile ilgili yeni açıklama yaptı. Bakan Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada 3.faz çalışmalarına başlandığı duyuruldu. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilecek olan bu tabletleri almak için nasıl başvuru yapılacağı ise veliler ve öğrenciler tarafından merak ediliyor.

MEB tarafından verilen 500 bin ücretsiz tablet bilgisayarın 3.faz dağıtımı başlatıldı. Geçtiğimiz aylarda Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Mardin, Ankara gibi illerde öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılmıştı.

MEB ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI

3. faz tablet dağıtımı 25 Aralık'ta başlatıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu dağıtımların gerçekleştirildiği 38 ilin yöneticisi ile videokonferans yöntemi ile toplantı gerçekleştirdi ve tablet bilgisayar desteğinin 3. fazla birlikte toplam 266 bin 500 cihazın öğrencilere ulaştırılacağını açıkladı.

İl müdürlükleri tarafından teslim edilecek tablet bilgisayarların yanı sıra öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan yararlanmaları için ihtiyaç duyduğu aylık 25 GB kotalı GSM internet hizmeti için gerekli sözleşmelerin yapıldığı müjdesi verildi. Bu tablet bilgisayarlar öğrencilere internet yüklü 4.5G GSM sim kartlı olarak il müdürlükleri tarafından teslim edilecek.

Geçtiğimiz hafta 50 bin 500 adet öğrenciye internet paketli tablet teslimi gerçekleştirilmişti. MEB tarafından tedarik edilen 500 bin adet tabletin 116 bin 500'ü öğrencilere ulaştırıldı. Bu tabletlerin içinde internet paketi olmadan da kullanabilecekleri eğitim içerikleri ve kaynakları da bulunuyor. Bu hafta içinde yapılacak dağıtımla 66 bin öğrenci tablet bilgisayarına kavuşmuş olacak.

Haftalık olarak gerçekleştirilen tablet dağıtımıyla Ocak ayının sonuna kadar toplam 500 bin adet tablet öğrencilere ulaştırılmış olacak.

MEB ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan ücretsiz tablet başvurularıyla ilgili açıklamada öğrenci veya velilerinin ücretsiz tablet bilgisayar almak için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığına yer verildi.

MEB ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Tablet bilgisayar dağıtımı Bakanlık tarafından hazırlanan strateji çerçevesinde ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suna soydan
Suna soydan - 4 hafta Önce

Ben vurmuş tüm ama bana dedikleri biz doldurduk sizi kaydedemeyiz dediler inşAllah bizide görürlerse vizede verirler ebaya bile giremiyorum yok ki girelim fakirlere verilmez zenginlere verirler anca

Elif Çelik
Elif Çelik - 4 hafta Önce

Lütfen bize yarım edin derslere giremiyorum nolur en kısa sürede yardımcı olun

Osman balay
Osman balay - 4 hafta Önce

Kızım için istiyorum evimde bilgisayarim yok

Ramazan durul
Ramazan durul - 4 hafta Önce

Biz zor durumdayız cocuklarimizin tableti yok

Mustafa
Mustafa - 3 hafta Önce

Benim iki cocugum var ben ne kadar baş vuru yaptım gelmedi kimlere gidiyor bu taplet bilgisayarlar

Ramazan durul
Ramazan durul - 4 hafta Önce

Biz zor durumdayız cocuklarimizin tableti yok

Mustafa tekeş
Mustafa tekeş - 4 hafta Önce

Çok zor günler geçiriyoruz 4 çocukla aylemin geçim ile uğraşıyorum evde okul giden 1 çocuğum var derslerini çoğu zaman yapamıyor yeterli makamlara arz edeyorum

Emir Gözübüyük
Emir Gözübüyük - 4 hafta Önce

Bizede yardımcı olursanız sevinirim


SIRADAKİ HABER