Mat Siyah iPhone 7’de Soyulma Sorunu

Mat Siyah iPhone 7 kullanıcıları telefonlarının soyulmasından şikayetçi. Bilindiği üzere jet siyah iPhone modelleri çizilme sorunundan dolayı tercih edilmiyordu. Bunun yerine tercih edilen mat siyah iPhone modellerinde ise soyulma sorunu ortaya çıktı.

Mat Siyah iPhone 7’de Soyulma Sorunu

7 Eylül tarihinde yapılan tanıtım sonrası iPhone iki yeni rengi tanıtmıştı. Bu renkler iPhone 7 jet siyah ve mat siyah şeklinde olmuştu. Apple şirketi, daha önceki telefonlarında kullandığı uzay grisini bırakmış ve yeni renkler tercih etmişti. Özellikle parlak bir görünüme sahip olan jet siyah, büyük ilgi görüyordu. Ancak jet siyah modellerinde çizilme sorunu ortaya çıkıyordu. Yapılan testler sonucunda iPhone 7 jet siyah modelinin çizmeye elverişli olduğunu ve kolaylıkla çizildiği belirtilmişti. Üstelik Apple şirketi jet siyah modeli için herhangi bir çizilme garantisi sunmuyor. Bu sebepten dolayı kullanıcılar jet siyahın yerine mat siyaha yönelmek zorunda kaldı. Ancak mat siyahta da kullanıcıları  yeni bir sorun bekliyor.

MAT SİYAHTA SOYULMA SORUNU

Jet siyah yerine mat siyahı tercih eden kullanıcılar ise oldukça ilginç bir sorun yaşıyor. Apple forumlarında yapılan paylaşımlara göre mat siyah modelinin boyasında soyulmalar yaşanıyor. iPhone 7’nin fiyatının 3,799 Türk Lirası’ndan başladığı düşünülürse; bu fiyat için bu tür basit sorunlar kullanıcıları tedirgin etmektedir.

Apple şirketi ise bu konuyu garanti kapsamı altına almıyor. Şirketten konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

YORUM EKLE